Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » MMORPG » WvW - boj serverů v Guild Wars 2

WvW - boj serverů v Guild Wars 2

Publikováno: 22. 7. 2014

Hraní proti živým protivníkům lze v Guild Wars 2 na mapách určených pro bitvy mezi jednotlivými servery. Jedná se o část hry nazvanou WvW čili world vs world. Každý týden se bojuje o ovládnutí čtyř map mezi třemi týmy. Každý tým má svojí domovskou mapu a čtvrtá se nazývá Eternal Battleground. Na mapách jde především o ovládnutí klíčových bodů, za které se týmům zvyšuje skóre. Nejpodstatnější je ovládnutí hradů, poté věží a nakonec táborů pro dodávání surovin do hradů a věží.

Především nováčci dělají mnoho chyb a zbytečně oslabují svůj tým. V první řadě je nutné následovat commandera. Hráč musí hrát týmově a nesmí se nechat strhnout naháněním a osobními souboji s volně a nahodile pobíhajícími nepřáteli, kteří záměrně odvádějí pozornost při dobývání důležitých bodů generujících body pro tým.

Siege weapon

Na mapách ve WvW lze využívat obléhacích zbraní. Máme hned několik typů, které se používají pro různé účely. Beranidlo (Flame ram) staví se těsně před nepřátelskou bránu, na jiném místě je nepoužitelné. Jeho účinnost se zvyšuje v nastavení vlastností určených pro WvW. Zejména dovednost pro zkrácení doby úderů je důležitá. Katapult – používá se na zdi, kde můžeme z jedné řady katapultů zasáhnout obě zdi. Používá se pro dobytí hradu nebo i věže, pokud ji nelze dobýt zblízka. Trebuchet - dalekonosný katapult vhodný pro ničení cíle z velké vzdálenosti. Jeho umístění je někdy problém, aby měl dostřel. Obvykle s ním jde při správném umístění zasáhnout hrad z nejblíže postavené věže nebo naopak. Je to obléhací zbraň s největším dostřelem. Golem - pohyblivá obléhací zbraň, silný útok na brány, výhodou je jeho přemísťování, takže není nutné stavět další obléhací zbraně, nevýhodou je malá rychlost na větší vzdálenosti. Z toho důvodu se používá portál mesmera nebo alespoň skilly na rychlost, které se musí využívat při vystoupení z golema a po opětovném nastoupení jde golem chvíli rychleji. Proti hráčům se používá ballista a arrow cart. Balista je lepší na rovině, arrow cart na hradbách, či při potřebě přestřelit nějakou překážku.

Pak zde máme ještě zbraně, které se při vylepšení hradu či věží dají vybudovat na hradbách. Jsou to olej pro ochranu brány před beranidlem, mortar a také děla, které jsou velmi účinnou obrannou zbraní s velkým dostřelem a útokem.

Kde je koupit

Na mapách vyhledejte postavu siege master. Zde si lze nakoupit obléhací zbraně. Některé jsou levnější, jako beranidlo či ballista. Golem, který je nejdražší, stojí 1 zlatý. Dále je lze získat za zvyšování ranku, za což dostáváme odměny, mezi kterými jsou také obléhací zbraně. Pokud nechcete vést skupinu nebo být commander, je zbytečné tyto zbraně kupovat.

Za co je postavit

Ve WvW je potřeba neustále mít stavební materiál, který hráči používají na opravu poškozených zdí nebo bran. Zároveň jsou potřeba na stavění obléhacích zbraní. Pravidelné doplňování je povinností každého hráče. Pokud má server vyhrávat, rozhodují i takové maličkosti, jako nošení a doplňování supply. Nabrat supply lze ve věžích či hradech, kde však nemusí být dostatečné zásoby a také je výhodné zde nechat suroviny pro případ obrany. Proto je výhodnější brát supply primárně z camp. Přistoupíme k místu označené supply depot a nabereme zásoby. Pokud je sklad prázdný, musíme chvíli počkat, až bude sklad doplněn. Jestli má hráč nabrané zásoby, uvidí každý na horní části obrazovky u symbolu sudu. Zásoby do hradů dodávají karavany. Jestliže je ničí nepřítel, lze tak účinně oslabovat soupeře z konkurenčního serveru. Obléhací zbraně pokládá commander. Na postavení beranidla potřebujeme 40 supply, arrow cart a ballista 30, catapult 50, trebuchet a alpha siege golem 100.

Vylepšení Rank

V Guild Wars 2 si zvyšujeme level pro zlepšení dovedností. Ve World vs. World však zvyšujeme také tzv. rank. Čím vyšší bude, tím více získáme bodů, které pak lze přiřadit některé dovednosti. Ty jsou dostupné pouze ve WvW a dokáží podstatným způsobem zlepšit vlastnosti postavy. Např. hned u prvních dvou vlastností, kterými jsou Guard Killer a Defense Agains Guard, zvyšujeme útok i obranu proti nepřátelským strážcům nebo lordům, což se hodí např. při sólo hraní, ale pokud máme vylepšenou vlastnost naplno, zvyšuje se také útok a condition o 20 a také o 50 do vlastnosti vitality zvyšující život, za každou zabitou postavu strážce nebo lorda, maximálně však do úrovně 5. U obléhacích zbraní lze získat vylepšené dovednosti, které zvyšují jejich účinnost. Vždy je proto vhodné, aby obléhací zbraň ovládal hráč, který má na konkrétní zbraň vylepšení. Např. je velký rozdíl, když má někdo plně vylepšené beranidlo oproti hráči, který nemá v dané vlastnosti žádné body.

Pokud chcete přispět k tomu, aby váš server vyhrával, hrajte týmově, noste supply, používejte skilly, které dají bonus i dalším hráčům, poslouchejte příkazy commandera. Je výhodnější být připojen pomoci nějakého komunikačního programu, což je ale spíš možné pro hráče z jedné země a obvykle tak činí parta z jedné guildy. U nahodile seskupených hráčů se spíše komunikuje přes chat, což však výrazně zhoršuje schopnost uspět oproti serveru, kde se komunikuje přes software.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání