Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Akční hry » World of Tanks - tankové bitvy v online hře zdarma

World of Tanks - tankové bitvy v online hře zdarma

Publikováno: 30. 11. 2015

Jestliže má někdo v oblibě hry z válečného prostředí, pak určitě slyšel o hře World of Tanks. Jde o bitvy tanků mezi týmy, které mohou být náhodné nebo organizované. World of Tanks lze hrát zcela zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a po vyplnění potřebných údajů, potvrzení přihlášení a stažení několika GB dat, lze již bojovat v bitvách s tisíci online hráči z celého světa. Do jaké skupiny lze zařadit World of Tanks. Je prezentovaná jako akční MMO hra, s prvky stříleček (ve hře hlavní náplň), RPG (výzkum a postup při získávání tanků) a strategie (bez taktiky do boje raději nechoďte).

Co vše pro spuštění potřebujeme? Měli bychom vlastnit alespoň průměrný počítač, který umožní bezproblémový chod. Minimum je vydavatelem doporučeno následné vybavení. Windows XP nebo vyšší, procesor 2,2 GHz, operační paměť (RAM) 2 GB a grafická karta podporující DirectX 9.0c, např GeForce 6800. Úplně bez potíží jde WoT na počítači s procesorem Intel Core i5-2430M 2,4 GHz (dvě jádra), v turbo módu až 3 Ghz, operační pamětí 8 GB, grafickou kartou GeForce GT540M 2GB. Místo na pevném disku zabere v režime SD cca 17 GB, pro HD klienta potřebujeme až přes 30 GB. Také bychom měli mít stabilní připojení k internetu bez výpadků. Vhodný je nějaký komunikační nástroj pro spolupráci v četě nebo klanu, např. skype či další programy.

Pohyb a střelba

Po přihlášení budeme navedení na jednoduché seznámení s hrou, kde si vyzkoušíme střelbu (levé tlačítko myši), zaměřování cíle (natáčení myši vlevo a vpravo), pohyb tanku (zažité klávesy W,A,S,D – dopředu, vlevo, dozadu, vpravo), přiblížení cíle provedeme klávesou Shift. Důležité je také automatické zaměřování, které se aktivuje při míření na nepřítele stisknutím pravého tlačítka myši. Pohyb v terénu ztěžují překážky a pokud např. jedeme ve vodě či do kopce, tank výrazně zpomalí. Proto počítáme i s těmito vlivy. Při bitvě je buď výhodné čekat skrytý za nějakou překážkou, nebo být v pohybu a bojovat, nejlépe ve formaci s dalšími hráči. Na pohybujícího nepřítele bude těžší vystřelit. Vhodnější je ale používat budovy či přírodní překážky, jako např. skály a vyjíždět a opět za ně zajíždět a přitom střílet na cíl. Lze tak zneškodnit i více tanků, zvláště pokud jsou protivníci nezkušení.

Nezapomeňte opravovat a doplnit náboje

Nejprve si ve spodní nabídce vybereme tank, se kterým budeme chtít bojovat. Je vhodné se zaměřit na jeden typ a ten vylepšovat na co nejvyšší úroveň. Klikneme na tlačítko servis a zaškrtneme si možnost pro automatické doplnění munice, opravy a spotřebních doplňků. Pokud bychom si např. nedoplnili před bitvou munici, neměli bychom čím střílet a z bitvy tak nebudeme nic mít. Jestliže jsme připraveni, stiskneme tlačítko Připraven. Poté již čekáme na spuštění bitvy. Zde se pro vítězství musí zneškodnit všechny nepřátelské tanky nebo zabrat základnu nepříteli, která je označena červenou vlajkou na mini mapě vpravo dole.

Kupování věcí a postup hrou

Za každou dohranou bitvu dostáváme kredity a zkušenostní body. Oboje potřebujeme na postup ve hře pro získávání nových věcí a tanků. Čím více aktivnější v bitvě hráč je, tím více peněz a bodů získá. Body se získávají za poškození nebo zničení nepřátelských tanků, za objevení nepřítele, za přežití v bitvě nebo i za zabrání nepřátelské základny. Aktivita se rozhodně vyplatí. Jakmile jsme nashromáždili dostatek bodů a peněz, lze kliknout na tlačítko vyzkoumat (poblíž u pravého horního rohu obrazovky) a zde pak kupovat a vylepšovat vybavení, které nás nakonec dovede až ke koupení tanku vyšší třídy. Nepotřebný stroj lze i prodat, když s ním už neválčíme. Stačí na něj kliknout pravým tlačítkem a zvolit prodat.

Divné losování zápasů

Losování hráčů do náhodných bitev je někdy docela zvláštní a tak se někdy stane, že proti tanku řady 3 se postaví o hodně silnější řada 5. Opravdu není dobrý nápad proti takovému protivníkovi útočit na přímo, ale nejlépe ze strany a za lepšími stroji. Pokud totiž pětka trefí trojku, pravděpodobně bude konec na jednu ránu.

Celkový dojem

Tanky jsou dobrou hrou s rozmanitou volbou strojů a výbavy. Lze používat taktiky boje, zvláště při spolupráci v četě. Graficky je WoT na velmi dobré úrovni a dalším plusem je možnost hraní zdarma. Horší je to při několikrát po sobě špatném nalosování, kdy prakticky v mnoha případech vlivem nevyváženého losování týmu lze mnohokrát po sobě prohrát, což pak může někoho i pořádně otrávit. Pokud se ale každý naučí dobře mapy, možnosti při volbě strojů a bude se dobře pohybovat v boji, může si WoT pořádně užít. Pro rychlejší postup si lze dokoupit zlaté a nakoupit za ně potřebné vybavení, které pak lze okamžitě využít ve hře. Kdo má chuť dlouho hrát, může si naopak vybavení pořídit za množství odměn z bitev. Každý si může svobodně zvolit, zdali má čas a ochotu hrát hromady bitev pro vylepšení nebo dá přednost rychlejšímu postupu hrou za nákup prémiových služeb.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání