Dnes je sobota 29. února 2020, svátek má Horymír

  Gamespecial.cz » MMORPG » Volba serveru

Volba serveru

Publikováno: 4. 9. 2014

Ve hře Guild Wars 2 si při zakládání postavy volíme server, na kterém budeme hrát. Pokud jde o PVE, tak je to v podstatě jedno, i když také zde se do PVE započítávají bonusy, které se získávají ve WvW. Jestliže se však někdo chystá hrát více WvW, což jsou právě souboje mezi hráči o ovládnutí map a pořadí v žebříčku, měl by o upřednostnění některého ze serverů zauvažovat.

Vhodný výběr má hned několik důvodů. Pokud nechcete stále prohrávat, volba by měla padnout na server výše postavený v žebříčku. Vybírat by měl pozorněji i ten, kdo se chystá hrát sám, nechce vstoupit do guildy a bude tak závislý na náhodném zergu, což je seskupení hráčů pohybující se společně po mapě. Naopak pokud se někdo hodlá připojit ke guildě, může si zvolit třeba i slabší server, protože bude mít s kým hrát. Kdo se chce rychleji zlepšovat, má k tomu u horších týmů lepší předpoklady, protože většinou musí čelit přesile a tak ho to donutí k neustálému zlepšování. Hlavním důvodem pro volbu co nejlepšího serveru jsou turnaje ve WvW , kde chtějí všichni co nejčastěji vyhrávat.

Asi nikdo nebude mít zájem hrát za world, kde nikomu nerozumí. Proto pozor, kdo vůbec nerozumí německy (6 světů označených DE) nebo francouzsky (5 serverů označených FR), případně španělsky (jeden španělský), aby si jeden z nich nezvolil. Oficiální český server není určen, ale nejvíce Čechů se nachází pravděpodobně na Aurora Glade. Případně je vhodné se předem domluvit, pokud někoho znám ve hře, kam se poprvé zaregistrovat, protože pozdější změna nebude zdarma.

Možnost přestupů (transfer)

Pokud se někomu na svém současném serveru nelíbí, lze world změnit. Při přihlášení do hry stačí v levém spodním rohu kliknout na tlačítko World selection a objeví se okno se světy (world select). Můžeme pouze navštívit zvolený svět tlačítkem ghost. V tom případě se při příštím startu hry opět vrátíme do svého domovského světa. Pakliže chceme přestoupit jinam, zvolíme tlačítko Transfer. Tento přestup je však zpoplatněn Gemy. Do méně zaplněných světů stojí transfer 1000 gemů, do plných serverů pak 1 800 gemů. Před turnajem ve WvW někdy bývá uvolněn přestup do slabších světů zdarma, ale nemusí to být v budoucnu pravidlem.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2020 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání