Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » Strategie » Travian - nová vesnice

Travian - nová vesnice

Publikováno: 5. 8. 2015

Rozšíření své říše o další vesnici je důležité pro celkový rozvoj a postup ve hře Travian. Musíme však k tomu mít velmi výkonnou ekonomiku a také potřebujeme postavit určité budovy, aby ji bylo možné vůbec začít stavět. Někdy se založením nové vesnice můžeme dostat z nepříjemného postavení té základní, která se může nacházet vedle agresivních nepřátelských hráčů.

Co tedy všechno pro stavbu nové vesnice potřebujeme? Kromě již zmíněné funkční ekonomiky, potřebujeme postavit palác nebo rezidenci a dostat ji na úroveň 10. Poté musíme vycvičit osadníka. Jeho vycvičení je drahé a např. u Galů jde o 4 400 dřeva, 5 600 hlíny, 4 200 železa a 3900 obilí. Ceny u dalších národů jsou přibližně stejné, akorát u typů surovin jsou rozdílné. Na založení nové vesnice potřebujeme ale tři osadníky, takže je to hodně surovin, které by mohly při slabší ekonomice chybět na zabezpečení té základní, pokud ještě není dostatečně silná.

Potřebujeme také kulturní body. K založení nové vesnice jich potřebujeme 2000. Aktuální počet vidíme na pravé straně u panelu s nápisem vesnice. Jak zrychlit získávání kulturních bodů? Získávají se rychleji v případě, kdy zvyšujeme úroveň budov. Dále lze nějaké získat za plnění denních úkolů a 500 jich dostaneme za splnění úkolu postavit palác nebo rezidenci na úroveň 10. Správným nasměrováním ekonomiky a splněním potřebných úkolů lze dospět k nasbírání 2000 kulturních bodů asi za 10 až 14 dní.

Jakmile máme tři osadníky, můžeme jít založit novou vesnici. Buď poblíž své první, nebo ji přesunout ke svým přátelům v alianci, pokud jsme ve špatném postavení. Pokud to ale není nutné, není potřeba se založením nové vesnice spěchat a nejprve se snažit zabezpečit chod té základní. Při vybírání místa také volíme rozložení surovin v opuštěném údolí. Jestliže chceme spíše ekonomickou vesnici, zvolíme vyvážený poměr, pokud má být určena pro velkou armádu, budeme potřebovat údolí s větším podílem obilných polí. Pakliže máme vše připravené, klikneme na některé námi vybrané opuštěné údolí a zvolíme zde možnost postavit novou vesnici.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání