Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Strategie » Travian – první úkol je rozpohybovat ekonomiku

Travian – první úkol je rozpohybovat ekonomiku

Publikováno: 22. 6. 2015

Podobně jako v jiných strategických hrách, i v Travianu je důležitá ekonomika. Pokud je silná, lze nejen rozšiřovat vesnici a případně založit další, ale také se účinně bránit proti nepřátelům. Při startu hry dostane hráč začátečnickou ochranu. Je potřeba ji využít na co největší rozvoj ekonomiky. V této době tedy nestavíme žádné vojenské budovy, ale soustředíme se na ekonomiku. Obranu začneme vyztužovat až před koncem ochrany, kdy máme dostatek surovin.

Nejdůležitější je zakládat obilná pole, hliněné a železné doly a vyslat do lesů dřevorubce. Pro jejich založení a vylepšení si přepneme na první symbol ve vrchním menu s názvem suroviny. Zvyšujeme rovnoměrně všechny ekonomické směry s mírně vyšším zaměřením na dřevo a hlínu, které jsou pro stavění nejdůležitější. Poté však musíme přidat i v dalších surovinách a zejména obilí budeme potřebovat k tomu, abychom uživili velkou armádu. Základní pole a doly nestačí k tomu, aby byla ekonomika silná. Musíme tedy zvyšovat úroveň jednotlivých stanovišť. Pro podporu ekonomiky pak postavíme sklad surovin, sýpku a je vhodné zvyšovat úroveň hlavní budovy. Nakonec postavíme i podpůrné budovy, jako mlýn, pila, cihelna, slévárna nebo pekárna.

Je potřeba hlídat, abychom byli v plusové bilanci v produkci obilí, protože obyvatelé a vojáci ho spotřebovávají. Jestliže se některé ze surovin nedostává, lze si částečně pomoci s hrdinou, který produkuje surovinu dle nastavení v menu. Klikneme na hrdinu v levé vrchní části obrazovky a zvolíme vlastnosti. Zde určíme, které suroviny bude hrdina produkovat a potvrdíme volbu tlačítkem dole. Kdykoliv je možné toto nastavení dle potřeby měnit, takže této možnosti využíváme ve prospěch rozvoje vesnice. Pokud hrdina postoupí na vyšší úroveň, lze mu přidělit body na produkci ekonomiky. Není ale vhodné do této kategorie dávat všechny body, protože by pak byl slabý na výpravách.

Další dobrou volbou je plnit úkoly zobrazené v pravém spodním rohu. Nejen že tím rozvíjíme vesnici, ale také za splněné úkoly dostaneme suroviny. Nějaké suroviny lze získat i plněním denních úkolů, které najdeme na pravé straně s červeně označeným nadpisem. Splnit 100 bodů může být pro někoho obtížně, ale 25 je docela dostupných, takže i zde lze získat přínos pro ekonomiku. Posledním typem je posílat hrdinu na výpravy. Také občas přinese něco užitečného, ale pozor, ať na cestě neumře. Neposíláme ho samotného do oáz na vykradení, kde jsou zvířata. Hrdina zemře a stojí to zbytečně dost surovin na oživení. Jestliže jsme postavili hned v počátku silnou ekonomiku, nebude pak problém vybudovat velkou armádu a uživit ji. Pokud již nejsme v začátečnické ochraně, musíme myslet i na obranné prvky.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání