Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Strategie » Aliance v Travianu, jak ji založit či do ní vstoupit

Aliance v Travianu, jak ji založit či do ní vstoupit

Publikováno: 14. 7. 2015

Aliance je tým hráčů, kteří se ve hře Travian vzájemně podporují. Aby mohl někdo do aliance vstoupit, musí mít postavenou ambasádu na úrovni 1. Zároveň musí hráče někdo pozvat a sám hráč pak v budově ambasády pouze potvrdí vstup. Kdo je pouze členem, nemusí se už o ambasádu moc starat. Rozdíl je ale v případě, pokud chceme založit vlastní alianci.

V tomto případě je potřeba mít ambasádu na úrovni 3. Zde pak zadáme zkratku a název aliance a potvrdíme její založení. Počet členů, které lze přijmout, se zvyšuje úrovní ambasády. Za každou úroveň se zvýší počet možných členů o 3. Založit alianci však vyžaduje také komunikaci mezi jejich členy, jinak nemá cenu ji ani zakládat. Spolupráce je totiž v této hře nutnosti a i když lze osamoceně chvíli hrát, proti funkčnímu a sehranému týmu je jednotlivec bez šance. V případě, že chce někdo alianci opustit, lze to provést opět přes budovu ambasády, klikne se na odkaz k alianci, poté na kategorii možnosti a při opuštění je vyžadováno potvrzení heslem.

Pro osobu s právy jsou zde k dispozici další volby umožňující ovládat tým. Lze zde sledovat útoky vedené aliancí i proti ní, založit lze fórum pro komunikaci v týmu, přijímat, propouštět nebo udělit hodnost hráčům. Dále je zde volba diplomacie, která umožňuje domluvit vztahy s dalšími aliancemi o spojenectví či neútočení. Může se zde i vyhlásit válka jiné alianci. U jednotlivých hráčů vidíme barevné puntíky, které znázorňují aktivitu konkrétního hráče. Ideální stav je, když mají všichni modrou značku, což znamená, že je hráč online. Zelená znamená nepřítomnost do 24 hodin. Další barvy již vyznačují spíše neaktivní přístup nežli opak. Žlutá značka znamená více než 3 dny nepřítomnosti a červené či šedivé značky znamenají 7 nebo více dní nepřítomnosti.

Kdo chce v Travianu uspět, měl by usilovat o vstup do nějaké aliance. Většinou však ty lepší o nováčky nemají zájem, případně jsou úplně uzavřené. Proto se vyplatí využít maximálně efektivně ochranou dobu pro start ekonomiky a co nejvíce rozšířit svou vesnici. Pokud je totiž hráč dobrý, většinou ho nějaká aliance pozve. Některé mívají podmínky, jako například počet vesnic, velikost armády nebo i jiné. Pokud přeci jen hráče nikdo do žádného týmu nepozve, lze si založit vlastní a zkusit pozvat okolní hráče, kteří také ještě v alianci nejsou.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání