Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Strategie » Travian

Travian

Publikováno: 31. 5. 2015

Pokud je někdo příznivcem strategických her, pak určitě alespoň slyšel o hře s názvem Travian. Hrají ji tisíce hráčů, je úplně celá v češtině a hlavně si ji lze zahrát zdarma. Není potřeba nic instalovat, stačí se zaregistrovat a pomocí internetového prohlížeče hrát.

Jde o hru zobrazovanou na prohlížeči, např. Firefox, takže není nutné trávit u hry nepřetržitě mnoho hodin. Stačí si odklikat úkoly a pak zase chvíli dělat něco jiného. Hned v počátku hráč získává ochranu začátečníka, takže má každý dostatek času vybudovat ekonomiku a obranu proti nepřátelům, kteří později zcela určitě přijdou.

Jako v každé budovatelské strategii, i zde je nejdůležitější chod ekonomiky. Vše totiž stojí suroviny, které jsou zde rozděleny do čtyř skupin. Jsou to dřevo, hlína, železo a obilí. Na pravé straně dole nalezneme přehled úkolů a v počátku se bude zobrazovat jednoduchý tutoriál, který pomůže nastartovat chod vesnice.

Poté musíme rozvinout infrastrukturu. To znamená postavit budovy, diplomatické, ekonomické i vojenské a dále rozvíjet vesnici. Vhodné je najít si na mapě spojence a vstoupit do aliance. Když vybudujeme nějaké pole, důl či budovu, musíme je vylepšovat na vyšší úroveň. Důležité je to zejména u hlavní budovy, protože pak lze stavět další typy budov.

Také u Travianu si lze zakoupit za skutečné peníze vylepšení. To je ale zcela dobrovolné a nikdo hráče nenutí je kupovat. Dostanou však za ně dost výhod. Jde např. o mnohem rychlejší stavění budov či vylepšení bojových schopností.

Pokud bude hlavní vesnice dostatečně rozvinutá, lze expandovat na další části mapy, zakládat další vesnice a rozšiřovat tak své panství. Nelze opomenout hrdinu. Tato důležitá postava se nachází na levé horní straně obrazovky a kliknutím na ní uvidíme nastavení vzhledu, vlastností, lze odsud navštívit aukci a také vybírat dostupné výpravy. Hrdina může ovlivnit ofenzivní či defenzivní vlastnosti vojska, prozkoumává mapu a chodí na výpravy, může vykrádat oázy nebo je později zabírat. Travian toho nabízí poměrně dost a příznivci strategických her by si ji rozhodně měli vyzkoušet.

Vyzkouší si tak své strategické schopnosti, jak dokáží vést ekonomiku své říše a dozví se, jak dokáží reagovat, když na ně utočí nepřítel a on musí udělat rozhodnutí pro záchranu obyvatel vesnic a měst. Travian je lehce přístupný a v podstatě ho lze hrát během pár okamžiků.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání