Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » RPG » TES V. Skyrim

TES V. Skyrim

Publikováno: 17. 7. 2014

Fanoušci RPG žánru, zvláště pak série The Elder Scrolls, nedočkavě čekali na její pokračování , tentokrát pod názvem Skyrim. Co vše si mohou hráči v TES V. Skyrim užít? Na výběr mají hned deset druhů ras s širokým množstvím nastavení vzhledu, což lze ještě vylepšit stažením módů. Ty lze nainstalovat přímo v rozhraní aplikace Steam, kde ve hře vyhledáme workshop a po nainstalování se po spuštění aktivují. Některé však potřebují instalaci dalších skriptů a programů, takže je na každém, zdali si chce do počítače instalovat další programy navíc. Některé mody však bez problémů fungují i bez nich a případně je lze odebrat ze hry po kliknutí na tlačítko hrát a poté herní data.

Při volbě postavy je hned první rasou Argonián. Na pohled ještěří národ, který vyniká v odolnosti proti nemocem, má schopnost dýchat pod vodou a také rychle regeneruje. Breton – lidská rasa - má vlohy pro čarodějnictví a také jsou proti kouzlům odolní. Císařští – lidská rasa – jsou všestranní, osvojili si obchod, diplomacii, boj i magii. Nacházejí více zlata. Khajiit – rasa kočičích lidí – spoléhají na svou rychlost a inteligenci. Kdo se chce dát ve hře na dráhu zloděje, pak Khajiit pro něj bude favorit. Lesní Elf – také oni mají vlohy pro průzkum, jsou dobrými zloději a také vynikajícími v ovládání luku. Jsou také odolní proti jedům a nemocem a navíc dokážou ovládat zvířata. Nord – další lidská rasa, odolná proti chladu, ale Nord je talentovaný také na boj. Ork – rození bojovníci, kterým nejlépe sedne těžká zbroj, patří i mezi zručné řemeslníky. Redgard – další možnost lidské rasy vhodné pro své bojové dovednosti. Navíc jsou odolní proti jedům a v boji využívají adrenalinu. Temní Elfové – vhodní pro magii a plížení. A na závěr Vznešený Elf – pokud chce někdo mít ve hře schopného kouzelníka, pak tato rasa Elfů je přímo určena pro magii díky své schopnosti rychleji regenerovat manu a lepší nadání pro kouzla.

Příběh začíná v pevnosti Helgen, kde vás, jako zajatého vězně, na poslední chvíli zachrání drak svým útokem. Po splnění pár úkolů zjistíte, že hlavní hrdina je Drakorozený, který má schopnost porazit draka, jenž ohrožuje svět. Kromě této hlavní linie jsou zde i vedlejší úkoly, které prodlužují dobu hraní. Kdo si chce tuto dobu prodloužit, může si nejprve plnit vedlejší úkoly a po jejich splnění se může pustit do hlavní dějové linie. Volba je však na každém zvlášť.

Kromě draků můžete potkat jak běžné nepřátele, jako jsou divoká zvířata, bandité, zloději či znepřátelená armáda, ale také nadpřirozené bytosti, jako čarodějnice, nemrtvé, obry nebo upíry. Likvidovat je lze na blízko či na dálku, magií, lukem, jednoučními nebo obouručními zbraněmi jako meče, sekery či palice. Z poražených nepřátel si lze sebrat předměty, zbraně si pak lze vykovat v kovárně, můžeme se zlepšovat v bojových dovednostech, ale třeba také v řemeslu, alchymii nebo zlodějským dovednostem.

Po objevení měst a vesnic nebo jeskyní se lze po těchto místech rychle přemísťovat. Ačkoliv je to rychlejší, určitě se alespoň v počátku vyplatí projít si celou mapu podrobně. K vidění toho je, díky skvělé grafice, plno. Čím lepší je počítač, tím je příroda, zákoutí, města nebo západy a východy slunce krásnější.

Skyrim rozhodně patří k hrám, které se vyplatí si zahrát a svou možností založit si odlišné charaktery, či plnit úkoly odlišným způsobem, je titulem, jenž bude bavit dlouhou dobu. Ačkoliv se uložené pozice ukládají na serverech pomoci aplikace Steam, jistě nikdo neudělá chybu, když si své save zazálohuje. Nacházejí se v dokumentech v adresáři My Games – skyrim. Celou hru si pak lze zazálohovat z adresáře program files (x86) – Steam – Steam Apps – common – Skyrim. Pro samotné nainstalování hry se nejprve musíme připojit k internetu. Pro spuštění potřebujeme dvoujádrový procesor 2 GHz, grafickou kartu podporující DirectX 9c s 512 MB RAM, 2 GB operační paměť, 7 GB místa na pevném disku a operační systém Windows XP nebo novější.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání