Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » RPG » Šperháky v TES V. - jak otevřít zamčené truhly a dveře

Šperháky v TES V. - jak otevřít zamčené truhly a dveře

Publikováno: 11. 11. 2014

Pro získání kořisti a pokladů je ve Skyrimu někdy potřeba otevřít zamčené dveře nebo truhlu. A jelikož většinou nemáme klíč, musíme použít šperhák. Získáme je od poražených nepřátel, někdy na ně narazíme v truhlách a pokud zrovna žádný nemáme, musíme si nějaké koupit. Prodává je například kovář v Bílém Průsmyku.

Vyháčkování zámků

Abychom lépe otvírali zavřené zámky, musíme zdokonalovat dovednost vyháčkování, kterou nalezneme po stisknutí klávesy Tab nebo tlačítka /?. Tato kategorie vylepšení je povinnost pro každého, kdo chce bezproblémově otvírat zámky. Přidání bodu do Novicovské, učednické, pro znalce, mistrovské a velmistrovské dovednosti ulehčí otvírání jednotlivých zámků dle obtížnosti, ke kterým byl přidělen talent. Bod lze přidělit pouze po dosažení schopností, které se vylepšují používáním šperháků. Body pak získáme za dosažený level.

Dále lze přidělit talenty pro Hbité ruce – použití šperháku si nikdo nevšimne. Voskový klíč – po otevření je šance, že ke dveřím získáte klíč, takže se zámek nemusí znovu otvírat. Velmi cenné jsou dovedností na konci větve vyháčkování. Jsou to Zámečnictví, které dokáže připravit šperhák do polohy, která je blízko k úspěšnému otevření zámku a poslední, a asi nejcennější schopnost v tomto stromu talentů, je nezlomnost, u které už název napovídá, že šperhák nejde zlomit. Nakonec zde máme dvě vylepšení, které mají vliv na kořist v truhlách. Zlatý dotek zajistí více zlata a Lovec pokladů zvýší možnost až o 50 %, že nalezneme zvláštní předmět.

Pokud však dovednost vyháčkování není naší prioritou a talentové body dáváme do jiných kategorií, měli bychom šperhák používat velmi opatrně, abychom jich co nejméně zlomili.

Použití bez talentů

Přistoupíme k truhle či zamčeným dveřím. Stiskneme klávesu E. Název pod zámkem označuje složitost otevření. Čím obtížnější zámek musíme otevřít, tím opatrněji natáčíme šperhák, což platí zejména tehdy, pokud nám chybí talenty vyháčkování. Pokud se pokusíme otevřít zámek na špatné pozici, pravděpodobně šperhák zlomíme a opět častěji, když je určen pro zkušené zloděje. Proto opatrně pohybujeme myší a zkoušíme zlehka klávesami A a D, zdali má zámek snahu se pootočit. Ve správném místě ho pak otevřeme.

Pokud otvíráme dveře či truhly v opuštěných jeskyních nebo dobytých sídlech, můžeme použít šperhák beztrestně. Jestliže se však o totéž pokusíme někde ve městě či domě, ve kterém někdo bydlí, může to být označeno za krádež a stráž nás poté odvede do vězení. V určitých fázích hry se šperhák stává velmi cenným vybavením a proto se hodí nějaké talenty do vyháčkování dát, ale zároveň se hra dá dohrát i bez tohoto vylepšení.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání