Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » RPG » Soubojový systém v Kingdom Come: Deliverance

Soubojový systém v Kingdom Come: Deliverance

Publikováno: 25. 3. 2018

Ve hře Kingdom Come: Deliverance je dobré se rychle naučit, jak bojovat, kdy se stáhnout nebo použít některou z obraných nebo útočných technik. Není možné bezhlavě útočit, aniž byste pocítili únavu. A proti přesile máte malou šanci uspět, podobně jako v reálném světe. Zde je pár tipů, jak na to.

Při vytasení meče se vám zobrazí uprostřed obrazovky pět čárek o různých směrech nahoru, dolu, doprava, doleva, šikmo doprava dolu a šikmo doleva dolu. Teď záleží na tom, jestli chcete bodnout či seknout. Bodáte pomocí pravého tlačítka a sekáte pomocí levého.

Při trénování či zabíjení nepřátel dostáváte perk body za které si můžete aktivovat ve stromu dovedností pro boj různé techniky a pohyby s mečem. Např. „louskáček“ je zajímavý skill. Při dobrém úderu mečem na hlavu omráčíte protivníka.

Hodně užitečné je kombinovat útoky kvůli zmatení nepřítele např. Seknutí doleva, seknutí doprava a vzápětí bodnutí do hlavy. Pozor, je zapotřebí si neustále hlídat staminu, která vám dochází jak útočením tak i vykrýváním zásahů.

Obrana funguje opravdu zajímavě. Stále využíváme těch pět už zmíněných čárek. Prostě se jednoduše musíte zaměřit na ruce nepřítele. Jakmile zaútočí stisknete klávesu Q, obrazovka se lehce zpomalí a pohybem myši tím směrem kterým útočí vykryjete úder. Horší pak je, když útočí sériově a musíte to takto rychle vykonat třeba 4x po sobě.

Protivníka můžete také kopnout klávesou F, čímž ho od sebe odstrčíte. Nemá to moc veliký účinek, ale někdy se to hodit může.

Když stojíte sám proti pěti protivníkům, nemá smysl riskovat, že zemřete a budete muset hrát misi znova, radši utečte nebo ujeďte na koni a je po problému.

Útočit můžete i z koně, ale je to o dobrém načasování jinak jezdíte kolem nepřítele sem tam a může vás z koně klidně shodit.

Občas vás ve hře někdo vyzve i na pěstní souboj. Tam to funguje podobně, opět je zde těch pět čárek, akorát levým tlačítkem je silnější úder a pravým rychlejší.

Diskuse k článku (1)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání