Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » RPG » Jak se vdát nebo oženit ve Skyrimu

Jak se vdát nebo oženit ve Skyrimu

Publikováno: 6. 5. 2015

Ani hrám se nevyhýbají takové události, jako je svatba. Jen si potřebujeme najít nevěstu či ženicha. Abychom mohli mít svatbu, je potřeba vyhledat správné osoby a nosit amulet. Nejprve se musíme vydat do města Riften na východě mapy. Pokud jdeme ve městě ze severu k jihu, držíme se po levé straně a odbočíme doleva k Chrámu bohyně Mary. Hledáme zde osobu jménem Maramal, která je pro svatby ve Skyrimu klíčová. Jestliže zde zrovna není, mohl by být v hostinci U Včely a žihadla (pouze přes most naproti chrámu), nebo počkat v chrámu (čekání lze urychlit tlačítkem T), dokud nepřijde.

Až se objeví, jdeme se ho vyptávat. Zvolíme hned první možnost o bližších informacích o Mařině chrámu. Poté se opět zeptáme o možnosti mít v chrámu svatbu. Z informací od Maramala zjistíme, že musíme mít na krku amulet od Mary. Koupíme si ho od Maramala za 200 zlatých a v inventáři ho vyhledáme a vezmeme na sebe. Poté musíme jít shánět někoho, kdo si nás vezme. Pokud hrajeme za muže, je nejrychlejší volbou Lydia, naše společnice na cestách. Možností je daleko více, takže kdo chce vybírat, může nejprve hledat ženu svého srdce po Skyrimu. Musíme se nejprve dotyčné osoby zeptat. Jestli bude mít zájem uvidíme v možnostech při výběru hovoru. Ještě jedním typem je např. Sylgja, kterou nalezneme ve vesnici Shorův Kámen, která leží nedaleko Riftenu směrem na severozápad. Nejprve se zde otázka ohledně zájmu o svatbu neobjeví, a je potřeba nejprve splnit úkol, který nám Sylgja zadá. Jde pouze o doručení dopisů rodičům, což nezabere více než pár minut. Jakmile se vrátíme, možnost otázky o zájmu o svatbu se u Sylgji již objeví. Jestliže souhlasí, musíme opět za Maramalem a domluvit svatbu.

Sdělíme mu, že chceme svatbu v chrámu. Za 24 hodin si osobu, kterou jsme si vybrali, vezmeme. Můžeme zde opět počkat, pomocí tlačítka T lze opět čekání urychlit. Hlavně to čekání nesmíme přehnat a raději používáme tuto volbu po menších dobách. Poté přijde do chrámu vyvolená nevěsta či ženich a Malamar nás oddá. Ještě je potřeba, aby sňatek oba odsouhlasili, takže je ještě možnost ho zastavit. Jestliže souhlasíme, jsme oddáni a pokud jsme si vzali Sylgju, můžeme se k ní nastěhovat. Hned první výhodou bude získání domu ve vesnici Shorův Kámen, kde lze bydlet. Žena nám může uvařit, dokonce lze i dostat podíl za její obchody. Za spánek v manželské posteli pak získáváme pocit milencova pohodlí, což znamená, že po dobu 8 hodin se všechny dovednosti budou zlepšovat o 15 % rychleji.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání