Dnes je pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

  Gamespecial.cz » RPG » Skyrim - nemoci a jak je léčit

Skyrim - nemoci a jak je léčit

Publikováno: 8. 4. 2015

Občas se ve Skyrimu stane, že jsme nakaženi nějakou chorobou. Ta nám pak může snížit některé schopnosti, takže jsme více zranitelní nebo jsme slabší v boji. Jestli máme nějakou nemoc zjistíme po otevření menu klávesou P a volbou stávající účinky. Pakliže zde vidíme nějakou nemoc, máme dvě zaručené možnosti, jak se jich zbavit.

Velice jednoduchou možností vyléčení je využít oltář Kyranet v budově Chrám bohyně Kyranet v Bílém Průsmyku. Odstraní nejen všechny nemoci a omezení, ale dokonce nám dá požehnání na 7 hodin, které přidá výdrž o 25 bodů. Druhou možností je použít lektvar léčby nákazy. Lze ho koupit například v Bílém Průsmyku u Arcadiina kotle, ale rozhodně se vyplatí prohledávat vše, kde jsme dobyli území, to znamená truhly, urny, skříně či poražené nepřátele, kde ho můžeme získat jako kořist. Cestou se vyplatí sbírat nejrůznější přísady, ze kterých si lze některé nápoje vyrobit.

Kromě obyčejných nemocí se můžeme stát upírem nebo vlkodlakem. V prvním případě nás nakazí upír kdekoliv na mapě a ve druhém případě se lze stát vlkodlakem po splnění úkolu Stříbrná ruka od Družiníků. Zbavit se proměny ve vlkodlaka lze opět úkolem zadaným od Družiníků. Pokud jsme nakažení upírem, lze se vyléčit úkolem od osoby, na kterou nás navede hospodský v některé z hospod. Stát se upírem nebo vlkodlakem tedy nelze přímo zařadit mezi nemoci, ale jde spíše o možnosti dalšího postupu hrou s využitím odlišných schopností a v obou případech se těchto proměn lze i zbavit.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání