Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » RPG » Jak ve Skyrimu odemknout a používat řevy

Jak ve Skyrimu odemknout a používat řevy

Publikováno: 3. 4. 2015

Na obloze ve Skyrimu jsou vidět draci. Občas na nás nějaký zaútočí a rozhodně se vyplatí se s ním utkat a porazit ho. Jako správný drakobijec je k tomu hlavní hrdina přímo předurčen. Tito draci tu však nejsou jen tak. Mají totiž ve hře dost zásadní význam. Jestliže draka porazíme, získáme z něj dračí duši. Ty použijeme na aktivaci řevů (Thu'um), které získáváme ze zdí umístěných různě na mapě.

Řevů lze získat až dvacet. Některé nás naučí Šedovousí na hoře Vyšný Hrothgar, zejména ty, které potřebujeme k dokončení hlavní dějové linie nebo nás Šedovousí navedou alespoň na cestu, která nám pomůže tyto pokřiky získat. Další postupně nalezneme v různých zákoutích mapy. Lze je hledat náhodně, ale většinou je nalezneme při plnění různých úkolů, takže se nikdo nemusí bát, že by je nenašel. Pokud by však přeci jen někdo chtěl hledat usilovněji, může požádat postavu jménem Arngeir ve Vyšném Hrothgaru a ten může zadat úkoly, které vedou k získání těchto schopností. Pomoci může i Paarthurnax, drak sídlící na hoře Jícen Světa, nacházející se poblíž sídla, za kterým nás pošle Arngeir, když chceme získat Drakobijný řev.

Když nějaký Thu'um získáme, chceme ho také aktivovat, abychom ho mohli použít v boji. Jestliže máme v nabídce magie (klávesa TAB nebo P) v možnosti řevy nějakou neaktivní dovednost a zároveň máme dračí duši, což vidíme v pravém dolním rohu, najedeme myší na pokřik. V levém spodním rohu vidíme možnost odemknout, k čemuž použijeme klávesu R. Objeví se výzva Využít dračí duši, kterou potvrdíme a řev lze nyní použít. U každého řevu jsou až tři slova, která zesilují schopnost. Ke každému slovu potřebujeme jednu dračí duši a další slova se aktivují stejně jako základní Thu'um.

Abychom měli řevy po ruce, když je chceme použít, nastavíme si jejich jednodušší ovládání. K použití přejedeme do kategorie Řevy, po najetí kurzoru nad dovednost si ji lze klávesou F přidat k oblíbeným a kliknutím myší na dovednost bude připravena k použití pod klávesou Y (v ovládání hry označeno jako Z). Nevýhodou Thu'um je jejich omezené využití, protože se pomaleji obnovují.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání