Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Akční hry » Ovládání Cyberpunk 2077

Ovládání Cyberpunk 2077

Publikováno: 6. 8. 2021

Ve hře Cyberpunk 2077 budeme vylepšovat a používat hned několik oblastí. Zvolit si musíme některý typ zbraní, schopnosti pro pohyb, výrobu předmětů, způsob boje a aby toho nebylo málo, tak zde máme i kyberware. To jsou části těla, které na nás implantují tzv. rozparovači. Pro boj tak máme k dispozici jak zbraně a různě vylepšeného oblečení, tak i možnost využívat hackerských schopností. Na první pohled se tedy zdá, že Cyberpunk 2077 nebude tak lehké ovládat. Opak je však pravdou a ovládání je poměrně jednoduché a podle mých zkušeností jsem nemusel ani klávesy měnit, protože to nebylo potřeba.

Pro pohyb dopředu, dozadu a do stran zde máme klasické klávesy W,S,A,D. Pro volbu zbraně použijeme klávesy 1,2,3, které jsou nad klávesou W. Měnit zbraně jde i kolečkem myši, což je rychlejší při boji. Nabíjení provedeme klávesou R. Střílení a míření pak provádíme tlačítky myši. Pro plížení je určena klávesa C. Ta je důležitá, když chceme nepřítele zneškodnit potichu, takže se k němu připlížíme pomocí klávesy W a C a potom využijeme klávesu F, kdy ho můžeme zcela zneškodnit nebo jen omráčit.

Klávesa F je pak i důležitá při sbírání předmětů nebo další činnosti, jako například otvírání dveří. Naopak když chceme zrychlit, použijeme klávesu SHIFT, která umožní rychlý běh. Levým ALTEM si potom otevřeme kompletní nabídku zbraní, a to včetně granátů a nakopáváků určených k obnovení života. Pro boj a pohyb zde máme ještě jednu klávesu, která je určena pro kyberware. Klávesou TAB ho spustíme a podle dostupných hacků můžeme nepřátele odlákat, zmást, lze ovládat kamery a pomocí nich sledovat nepřátelská území. Pomocí kyberware můžeme i účinně zaútočit a zneškodnit tak nepřátele na dálku. K tomu ale potřebujeme lepší vybavení a dovednosti z inteligence, kam se přidělí body za dosažené zkušenosti.

Do menu se dostaneme klávesou I a pak zvolíme v menu část Postava a zde Inteligence. Abychom potom mohli používat hacky, musíme mít od rozparovače vložený operační systém. Základní máme sice už od startu, ale jeho schopnosti jsou omezené. Legendární pak poskytne nejvíce možností pro hacky a útok. Rychlé hacky je možné získat z poražených nepřátel nebo koupit od obchodníků určených pro síťaře. Samozřejmě to lepší vybavení budeme mít k dispozici až v pozdějších fázi hry, kdy budeme mít více peněz a také vyšší úroveň dovedností.

Z dalších kláves pak stojí za zmínku M pro mapu, T – kontakty s možností telefonování, I – menu pro inventář, výrobu, dovednosti nebo kyberware, J – přehled kšeftů, zakázek a úkolů hlavního příběhu, Z – zprávy, které posílají přátelé, klienti nebo kšeftaři. U ovládání aut a motorek je potřeba regulovat rychlost. Pro pohyb to jsou obvyklé klávesy W,S,D,A. Pro couvání, ale i brzdění používáme klávesu S. Brzdění je důležité hlavně ve městě, kde je hustý provoz a hrozí srážka. Často se také stává, že pokud jedeme rychle, nestačíme včas odbočit na požadovanou zatáčku a potom se musíme vracet. Pokud jedeme jako spolujezdec, můžeme se klávesou ALT vyklonit z auta a střílet. Pro změnu kamery při ovládání auta nebo motorky použijeme klávesu Q. A nakonec snad už jen to, že když nás už nebaví dialogy, které jsou buď nepodstatné nebo už jsme je slyšeli, lze je přeskočit klávesou C. Často se stává, že si musíme nastavení kláves měnit, protože nám nevyhovuje. U Cyberpunk 2077 to není potřeba, protože se ovládá dobře, a tak se můžeme soustředit jen na požitek z hraní.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání