Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » RPG » Otevírání zámků a kapsářství v Kingdom Come: Deliverance

Otevírání zámků a kapsářství v Kingdom Come: Deliverance

Publikováno: 1. 4. 2018

Ve hře Kingdom Come: Deliverance jsou dostupné i některé dovednosti, kterých můžeme využít pro získávání předmětů a peněz. Například otevírání zámků vyžaduje určitou zručnost a kapsářství zase opatrnost, abyste nebyli odhaleni. Odměnou za zvládnutí těchto dovedností jsou věci, které využijete pro svou postavu.

Otevírání zámků

Otevírání zámků není ve hře úplně jednoduché. Záleží na tom, jestli je zámek v obtížnosti velmi lehká, lehká, střední, těžká nebo velmi těžká. Celé to probíhá tak, že přistoupíte k truhle nebo skříni a podržíte klávesu E. Poté se před vámi objeví kruh a v něm můžete pohybovat malým kroužkem s tečkou uprostřed.

Pohybujete s ním, dokud tečka uprostřed kroužku nezežloutne. Potom zůstaňte v ustálené poloze. Teď ta těžší část. Musíte podržet klávesu D a tím rozpohybujete větší kruh, který se bude točit směrem doleva a po celou tu dobu se musíte snažit udržet malý kroužek s tečkou ve žlutém bodě, než zámek odemknete. Jakmile sjedete mimo žlutý bod a u toho budete držet klávesu D, ničíte tím paklíč a riskujete, že ho zlomíte. Proto pokud se zámek nedaří otevřít, je lepší radši klávesu pustit a začít znova.

Dále je zapotřebí dávat pozor na okolí, ať vás nikdo nevidí a na zlomení paklíče, protože prasknutí může přilákat pozornost. Pokud někomu něco ukradnete, v inventáři se vám u toho předmětu zobrazí červená ručička znázorňující krádež, po nějakém čase zmizí, ale když vás do té doby budou náhodou prohledávat, stráže vám můžou předmět vzít a zaplatíte pokutu.

Kapsářství

Celé to funguje tak, že přistoupíte k postavě zezadu a dlouze podržíte klávesu E. Tím se zobrazí kolečko, které odpočítává od jedné, čímž si dáváte čas na krádež. Po celou dobu odpočítávání musíte stále držet klávesu E. Kroužek mění barvu. Když je zelený, můžete risknout čas prodloužit více, pokud bude v červené barvě, moc dlouho bych to nezdržoval, protože vás potom osoba zpozoruje. Zároveň platí, že čím déle držíte klávesu s dovedností kapsářství, tím více předmětů nahmatáte.

Jakmile klávesu pustíte, zobrazí se větší kruh, ve kterém uvidíte několik kolonek s otazníky s tím, že na vrcholu je kolonka s dveřmi která znázorňuje opuštění kapsy. Po obvodu začne ubývat čas takže musíte jednat rychle, pohybem kláves A a D se posunujete do stran.

Potom musíte na kolonku, kterou chcete otevřít a stisknout klávesu E. Tím se vám zobrazí obsah s výběrem dostupných předmětů. Opětovným stisknutím klávesy E ji označíte. Pak už jen stačí najet na dveře a opustit kapsu. Jestliže to nestihnete než skončí odpočet, jste prozrazeni.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání