Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Strategie » Obrana za Galy v Travianu

Obrana za Galy v Travianu

Publikováno: 16. 6. 2015

Galové jsou doporučeni pro začátečníky. Stejně jako u ostatních národů, i Galové jsou závislí na své ekonomice. A protože po vypršení začátečnické ochrany budou chtít silnější hráči krást suroviny, bude potřeba připravit obranná opatření. Úkolem je, aby si útočník neodnesl kořist. A ještě lepší, když přijde o útočné jednotky.

Úkryt

Vybudujeme si úkryt, který zajistí, že nebudou ukradeny suroviny v množství, které se do něj vejdou. Pozor je potřeba dát na Germány, kteří dokáží vybrat částečně i suroviny z úkrytu. Proto je vhodné spotřebovávat suroviny na stavby a vylepšení a mít ukryt hlubší, než je množství surovin ve skladech. Jestliže jsou sklady větší než první úkryt, můžeme postavit další úkryty.

Pasti

Pasti jsou specialitou Galů a mají pomoci zabránit krádežím surovin od nenechavců. Rozhodně se zejména začátečníkům vyplatí je budovat. Jsou levné a pro zloděje surovin nepříjemné, protože tak přijde dočasně o své jednotky. Ty lze vysvobodit, pokud útočník provede normální útok, ne loupež. Propustit je může i sám věznitel, což lze provést na shromaždišti, Výhodou propuštění je plné obnovení pastí bez poškození, zatímco při osvobození od útočníka se pasti zničí, takže se musí znovu budovat.

Palisáda

Dalším obraným prvkem je palisáda okolo vesnice, která zvyšuje defenzivní schopnosti. Není to moc nákladný obranný prvek a přitom zvyšuje bezpečnost vesnice. Čím vyšší úroveň, tím se zvyšuje obranný bonus jednotek. Zároveň bude potřebovat útočník více beranidel pro případné dobytí vesnice.

Obranné jednotky

Pro obranu je dobré mít ve vesnici jednotky k tomu určené. Stačí si v kasárnách přečíst, k čemu konkrétní voják slouží. U Galů to jsou například Falanga, kteří mají sice malý útok, ale poměrně dobrou obranu proti pěchotě i jízdě a přitom jsou levní. Vhodná je kombinace s Druidy. Vyplatí se zvýšit úroveň vojáků ve zbrojnici a produkci zrychlit zvýšením úrovně kasáren.

Funkční ekonomika na obnovu ztrát

Ekonomika je jeden z hlavních pilířů hry Travian. Potřebujeme všechny suroviny dostat na produkci, která zabezpečí rozvíjení vesnice a přitom i budování a živení armády. Snažíme se proto dostat pole a doly na co nejvyšší úroveň a budovat i podpůrné budovy, jako je mlýn, pila, cihelna nebo slévárna, které produkci surovin ještě zvýší.

Špehové

Kdo nemá špehy, přímo si říká o napadení. Pokud jich máme dostatek, mohou zabránit nepříteli získat informace o naší vesnici. a pokud mu chybí informace, nebude riskovat útok. Jestliže nepřítel vyslal mnoho špehů a některý přežil, dostane pak informace o naší vesnici. Když máme ale také vlastní špehy, dostaneme alespoň upozornění, že byla vesnice vyšpehována a lze se tak připravit na útok. V počáteční fázi jde většinou o loupežné útoky s cílem krást suroviny nebo otestování síly nepřítele.

Je dobré mít i pár zlatých na rychlé postavení budov v případě nouze. A jak dopadl nájezd mnohem silnějšího nepřítele s populací 4 x větší? Cíl byl pochopitelně ukrást suroviny. Bylo posláno 900 Imperiánů a více než 100 jízdy Equites Imperatoris. Díky dostatečně hlubokým úkrytům a přítomnosti 100 obranných jednotek nedošlo k ukradení žádných surovin. Obranné vojsko však bylo ztraceno, nejvíce zamrzela ztráta 60 špehů, ale protože útok přišel v nepřítomnosti, nedalo se nic dělat, útočník přišel o 40 jednotek a 20 bylo zajato, avšak nedostal žádnou kořist.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání