Dnes je čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš

  Gamespecial.cz » Strategie » Obchodování v Travianu a jak zásobovat vzdálenou vesnici

Obchodování v Travianu a jak zásobovat vzdálenou vesnici

Publikováno: 30. 8. 2015

Každému se ve hře Travian občas stane, že mu přebývá nějaká surovina a některá mu zase schází. Naštěstí se dá se surovinami obchodovat. K těmto účelům se staví tržiště. Posílání však není tak rychlé jako v jiných hrách a závisí na vzdálenosti od naší vesnice. Čím dále je vesnice, kam chceme suroviny vyměnit, tím delší čas budeme čekat, než k nám dorazí.

Abychom mohli obchodovat ve větším množství, potřebujeme nejen hodně zásob z funkční ekonomiky, ale také velký počet obchodníků. Ten je dán úrovní budovy tržiště. Čím je vyšší, tím více obchodníků máme k dispozici. Každý unese pouze určité množství surovin. Bez vylepšení to je 750 a postavením obchodní kanceláře jde tato nosnost ještě zvýšit. Každopádně v počátku si budeme muset vystačit s nosností 750 surovin. Čekáme na suroviny ve všech případech obchodování, ať už prodáváme, kupujeme nebo posíláme suroviny do jiné cizí, vlastní nebo alianční vesnice.

Ve všech možnostech je potřeba zadat množství surovin, které se snažíme prodat či koupit. Podáme nabídku a lze vložit výhodnější kurz pro nás nebo partnera nebo směnit suroviny v poměru 1:1. Poté čekáme, až se někomu bude nabídka zamlouvat a přijme ji. V tom okamžiku se vyšlou obchodníci a dole v přehledu vidíme, za jak dlouho k nám zásoby dorazí. Další možností je poslat suroviny přímo bez obchodu a v tom případě zadáme pouze množství a název vesnice, do které mají být zásoby poslány, případně zadat souřadnice.

Někdy je nutné postavit vesnici do větší vzdálenosti od té základní, třeba z důvodu nevýhodného postavení vůči nepřátelům. Potom musíme být schopni tuto vesnici podpořit nepřetržitými dodávkami. K tomu potřebujeme více obchodníků, takže je dobré mít tržiště na úrovni 10 a více. Po založení vesnice posíláme v určitých intervalech obchodníky, ale pouze tak, aby průběžně doplňovali prázdné sklady a sýpky. Pokud bychom je poslali najednou, sklady by byly plné a zásoby by se neuložily. Vhodné je se také zaměřit na obchod, když vidíme, že bude vesnice ztracena, takže je dobré ji využít jako zdroje surovin na vesnice, které jsou více vzdálené.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2023 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání