Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » RPG » Lydia - společnice ve Skyrimu

Lydia - společnice ve Skyrimu

Publikováno: 21. 12. 2015

I když je The Elder Scrolls V Skyrim offline RPG hrou, přesto nemusíme rozlehlou zemí putovat sami. Společnost nám může dělat Lydia. Jarl v Bílém Průsmyku nám ji přidělí za splněný úkol Vzestup draka. Po jeho zabití a prozkoumání se vrátíme do Bílého Průsmyku, či lépe řečeno do sídla jarla v Dračí síni.

Od této chvíle s námi může Lydia chodit po Skyrimu a pomáhat v boji s nepřáteli. To se může hodit, když je protivníků mnoho, ale pozor, i o společnici můžeme přijít, když ji zabijí. A to by byla škoda, protože Lydii lze použít i na jiné věci než boj. Je tedy vhodné posoudit, zdali nejdeme proti příliš velké přesile nepřátel, kde by mohla Lydia padnout.

Kromě boje může Lydia otevřít dveře či truhlu. Může také nosit věci, které již sami neuneseme, takže ji lze použít i jako nosiče. Lze ji vybavit lepšími zbraněmi, brněním a samozřejmě ji lze také dávat příkazy. Nejprve k ní přijdeme a stiskneme klávesu E. Požádáme ji, aby nás následovala příkazem Pojď se mnou, potřebuju tvou pomoc. Poté se objeví možnosti Počkej tady – bude čekat na určeném místě, Něco od tebe potřebuju – najetím kurzorem na věc může např. otevřít některé dveře, či nezavřenou truhlu, poslat ji spát nebo zaútočit na určenou osobu.

Při volbě Co takový osobní strážce dělá se dostaneme k možnosti Chci s tebou vyměnit pár věcí. Lze ji pak dát zbraně, brnění nebo předat náklad, který potřebujeme přenést a sami ho už neuneseme. Pokud věci potřebujeme dostat zpátky, vyvoláme stejný příkaz a věci si opět od Lydie vezmeme. Poslední možnost je propustit Lydii ze služby, takže se vrátí domů a nebude nás již doprovázet. Jakmile však přijdeme domů, tak ji můžeme opět požádat o spolupráci.

Sice si lze ve hře najmout i jiné společníky, ale přeci jen Lydia patří k těm nejspolehlivějším, třeba také díky tomu, že pokud ji právě nepotřebujeme, najdeme ji později ve svém domě v Bílem Průsmyku.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání