Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » RPG » Kingdom Come: Deliverance - recenze

Kingdom Come: Deliverance - recenze

Publikováno: 19. 3. 2018

Tak jsme se konečně dočkali. Kingdom Come: Deliverance je první RPG hra od Warhorse studios, která nás zavede do 14. stol. za vlády Václava IV. Hned na začátku se ponoříme do příjemného prostředí průměrné vesničky Skalice, kde se také seznamujeme s hlavním hrdinou Jindrou a jeho rodinou. Vše je jako vždy, když v tom se z poza kopce přiřítí Zikmundova armáda, která v pěti minutách přemění celou vesnici v hořící peklo. Jindra se s velkými problémy zachrání útěkem na Talmberk, kde jeho dobrodružství započne.

Ve hře Kingdom Come: Deliverance můžete využít otevřené prostranství o rozloze 16 km², po kterém se budete moci volně pohybovat, jak se vám zlíbí. Základem je plnit hlavní úkoly. Kromě toho můžete i u spousty kovářů a hospodských aktivovat mnoho dalších vedlejších úkolů či různých výzev.

Hra má omezené ukládání, většinou se vám uloží automaticky před startem a po dokončení úkolu nebo když se vyspíte. Je zde i možnost uložit si hru ručně. Na to potřebujete lektvar Sejvovice, který si buď můžete koupit, což je celkem drahé, nebo vyrobit.

Máte možnost navštívit tyto lokace: Vraník, Rataje nad Sázavou, Ledečko, Sázavu, Samopši, Mrchojedy, Talmberk a Stříbrnou Skalici. Pro rychlejší přepravu je vhodné využívat koně, kterého si můžete postupem času vyměnit za lepšího nebo rovnou použít rychlé cestovaní.

Hra Kingdom Come: Deliverance nabízí velmi originální soubojový systém, který je pro spoustu hráčů těžký. Vše je jenom o cviku, máte možnost trénovat a zdokonalit svůj skill. Co se týče zbraní, je nejlepší volbou asi dlouhý meč, ale na výběr máte třeba i sekery, dále můžete mít ještě dýku a luk. Meče, sekery a další zbraně je možné nabrousit u brusného kotouče, takže není vždy třeba platit za opravu.

Vaše rozhodnutí mají na vývoj příběhu v Kingdom Come: Deliverance vliv. Není vždy nutné někoho zabít. Občas je i výhodnější se domluvit či někomu zalhat ve svůj prospěch. Lidé se k vám chovají tak, jak vy k nim. Pokud jim nebudete krást věci nebo se s nimi rvát, tak nebudou žádné problémy. V opačném případě vás může potkat i vězení na pár dní.

Krádeže jsou někdy i nezbytné a naučit se je není od věci. Dále tu máme otvírání zámků, které není taky úplně jednoduché. Jestliže je zámek velmi těžký, paklíč zlomíte jen po stisknutí klávesy. Je nutné se naučit i číst, jelikož to Jindra neumí a bude se vám to hodit třeba u výroby lektvarů.

U postavy vylepšujete například sílu, vitalitu apod. jako je tomu u jiných RPG her. Zdokonalujete i další vlastnosti, právě třeba už zmíněné otvírání zámků nebo šerm či kapsářství.

Jediné, co si ve hře můžete vyrobit, jsou lektvary z různých bylinek, co si natrháte libovolně na louce. Zbraně se kupují pouze u obchodníka, stejně jako brnění. Doplňování zdraví není taky úplně tak jednoduché. Můžete vypít lektvar, který vám život do pěti minut doplní nebo se někde vyspat. Někdy jste třeba jen pořezaní a musíte použít co nejrychleji obvaz a někdy zase spadnete a zlomíte si nohu.

Celkový dojem

Po grafické stránce je Kingdom Come: Deliverance rozhodně na vysoké úrovni. Hra je i pěkně optimalizovaná, takže ji i slabší stroje rozjedou alespoň na střední detaily. Ve hře vás může často naštvat zabugované křoví, kam když s koněm skočíte tak se velmi těžko dostanete ven. Naštěstí tyto nedostatky budou opraveny v některém z patchů. Dále může někomu připadat hra ke konci repetitivní, ale stále to nic nemění na tom, že je příběh opravdu zajímavý a Kingdom Come: Deliverance stojí za to si zahrát. Hra vám zabere cca 60h i více, takže rozhodně doporučuji a přeji příjemnou zábavu.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání