Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » MMORPG » Jak získat suroviny

Jak získat suroviny

Publikováno: 24. 8. 2014

V Guild Wars 2 jsou suroviny potřeba pro crafting. Na jejich těžení musí být umístěny v inventáři příslušné nástroje. U obchodníka si koupíme srp (sickle), sekeru (axe) a krumpáč (pick). Efektivní je používat levné nástroje na levné suroviny a dražší nástroje na vzácnější. Pokud použijeme drahý nástroj na získání levného zdroje, sice ho vytěžíme, ale vzhledem k nákladům na pořízení nástroje a ceně suroviny na trhu to není ekonomické. Když chce někdo levným nástrojem sbírat a těžit vzácnější dřevo, rudy či rostliny, nebude v tomto snažení úspěšný a dostane ze zdroje bezcenné kameny nebo trávu. Proto je potřeba v lokacích pro nejvyšší level koupit u obchodníka modré nástroje Orichalcum Mining Pick, Orichalcum Logging Axe a Orichalcum Harvesting Sickle.

Kromě nošení nástrojů s sebou musíme také vědět, kde kterou surovinu hledat. K tomu existují některé pomůcky. Tou první je hledat suroviny dle použití pro určitý level. Zatímco ty nejcennější nalezneme v částech pro level 80, kde můžeme získat orichalcum ore, ancient wood loog, mithril ore (není moc cenné, ale je potřeba pro výrobu některých předmětů), méně cenné pak hledáme na území určené pro nižší úroveň.

Když se např. pokoušíme vyrábět zbroj či zbraň pro určitý level, suroviny hledáme na území určené pro daný level (na mapě je každá lokace označena doporučením vstupu od určité úrovně). Další cennou pomůckou jsou symboly na mini mapě napravo, kde se objevují místa se surovinou. Jsou to symboly rudy, dřeva a rostlin. Po přejetí kurzoru se objeví název suroviny a lze tak jejich získávání urychlit. Umístění zdrojů se mění a tak je nutné někdy trochu hledat.

Další možností, jak získat suroviny, je rozkládání věci pomocí salvage kit. Když například hrajeme více WvW, budeme získávat více věcí, které můžeme buď prodat nebo rozebrat a získávat nejrůznější materiály. Čím lepší použijeme salvage kit, tím pravděpodobněji získáme lepší surovinu. Za splnění denních či měsíčních úkolů pak občas dostaneme Black Lion Salvage Kit. Ten má tu výhodu, že lze z věcí získat na 100 % např. runy a na 50 % rare materiál. Black Lion Salvage Kit se vyplatí použít pouze na opravdu cenné věci, které nechceme prodávat, ale rozebrat. Odměnou nám bude s poměrně velkou pravděpodobností získání materiálu Glob of Ectoplasm. Je potřeba na výrobu těch nejlepších zbraní a brnění. Black Lion Salvage Kit si lze koupit i za gemy v obchodě Black Lion Trading Company. Samozřejmě lze materiály také koupit, ale to není zrovna nejlevnější a vyplatí se je spíše sbírat a těžit.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání