Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » RPG » Jak získat koně ve Skyrimu

Jak získat koně ve Skyrimu

Publikováno: 28. 10. 2014

Po rozlehlém území v The Elder Scrolls V Skyrim můžeme chodit pěšky, ale využít lze i koně, což zkrátí čas přemísťování. Pořízení koně však není zdarma. Sice ho můžeme i ukrást, ale v tom případě se jedná o zločin, který bude v této hře potrestán vsazením do vězení. Pakliže chceme vyřešit tento problém klidným způsobem, koupíme ho. Stojí 1000 zlaťáků a když tuto částku máme, navštívíme stáje v některém z měst či vesnic a majiteli zaplatíme.

Stáje jsou v Bílém Průsmyku v centrální části Skyrimu, dále na západě ve městě Markarth, na severu na Samotě, a poté na dvou místech na východě, a to ve Větrném Žlebu a Riftenu. Nachází se poblíž těchto měst a jsou na mapě označeny podkovou.

Jestliže koně nechci použít, můžu ho nechat ve stáji. Pokud ho pak budu potřebovat, stačí si pro něj kdykoliv přijít. Výhodou dopravování jízdou na koni je také větší bezpečnost, protože lze nepřátelům ujet. Pohodlněji se později můžeme přemísťovat pomocí bodů objevených na mapě. Musíme se k nim na konkrétní místo nejprve dostat. Když se poté přemístíme pomocí objevených bodů na mapě, v nejbližší stáji na nás koupený kůň čeká. S koněm lze bez potíží a poměrně rychle prozkoumat celý Skyrim a později pak můžeme využívat rychlejšího přemísťování.

Boj na koni

Jde to, ale má i své nevýhody. Boj je takový těžkopádný a pokud používáme sečné zbraně, jako meč nebo sekeru, musíme se natáčet s koněm k nepříteli. Někdy je tedy výhodné sesednout a vyřídit si to s ním na zemi. Tou podstatnější nevýhodou je možnost, že při boji o koně přijdu. Ten totiž není nesmrtelný a tak ho může nepřítel poměrně jednoduše zabít a hned jsme o 1000 zlaťáků chudší. U nebezpečnějších akcí je proto výhodnější nechat koně stát stranou.

Co jde ale velmi dobře, je lov sobů a losů, protože střílet z luku lze na koni poměrně dobře a plachá zvířata nám navíc neublíží. Pokud tedy potřebujeme kůže, tento způsob lovu je rychlý a účinný. Ačkoliv koně ve hře nutně nepotřebujeme, v určitých částech hry může být výhodné ho používat.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání