Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » Strategie » Jak špehovat v Travianu

Jak špehovat v Travianu

Publikováno: 6. 7. 2015

Špehování je v Travianu důležité, pokud chceme zjistit, jaké má některý z hráčů jednotky, obranné budovy či kolik má surovin. Volbu, jaké informace mají zvědové získat, se zaškrtává před odesláním jednotek do konkrétního místa. Abychom mohli špehovat, potřebujeme zvědy. U každého národa jsou pojmenováni odlišně. Římané mají Equites Legáti, Galové Slídiče a Germáni Zvědy. Zatímco Germánský zvěd je pěší jednotka a trénuje se v kasárnách, Galové a Římané mají zvědy na koni a musí proto vybudovat stáje. Zvědové se musí nejprve vyzkoumat v akademii. Dalším požadavkem je tedy postavit budovu akademie.

Když máme vytrénované zvědy, lze je vyslat na špehování. Ale pozor, pokud má nepřítel ve svém městě své zvědy, muže naše vyslané jednotky zabít. Záleží na počtech. Jestliže hráč, který chce zjistit informace, pošle více zvědů než kolik jich máme ve svém městě, dozví se údaje o jednotkách či kolik máme surovin a zdali jsou v úkrytu. Proto je nutné mít alespoň nějaké zvědy ve své vesnici, protože pak dostanu hlášení, že jsem byl úspěšně špehován, ale pokud bychom žádné neměli, nemuseli bychom se dozvědět o zvědech získávajících informace o našem městě. Útočící hráč zváží rozhodnutí o napadení naší vesnice vždy na základě získaných údajů. Pokud je nemá, nebude riskovat ztrátu armády.

Ačkoliv jde o jednotky s minimálním útočným potenciálem, jsou velmi důležitou součástí jak obranné, tak i útočné taktiky. A jak přesně špehovat? Klikneme na mapě na vesnici, o které chceme získat údaje. Odešleme jednotky, ovšem pouze zvědy. Můžeme zvolit loupežný útok. Dále zvolíme, jaké informace chceme o vesnici získat a potvrdíme. Poté už jen sledujeme, jestli byl úkol splněn. O úspěšnosti budeme informování zprávou v hlášení. Pokud si chce někdo zkusit špehování, aniž by vyslal jednotky na nějakého hráče, může si to vyzkoušet na nějaké malé Natarské vesnici.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání