Dnes je úterý 28. listopadu 2023, svátek má René

  Gamespecial.cz » Strategie » Jak nepřijít o ofenzivní jízdu

Jak nepřijít o ofenzivní jízdu

Publikováno: 22. 8. 2015

Vycvičit jízdu ve hře Travian je velmi nákladné a tak je potřebné minimalizovat ztráty. Každý nejčastěji přijde o drahou jízdu, když není online, má vojsko ve vesnici a někdo ho napadne velkou armádou. Ideální je být připojen k účtu stále, což ale mnozí nejsou schopni splnit, protože jsou v práci nebo ve škole. Řešením může být přemísťování jednotek na delší vzdálenosti, než si dokážeme vybudovat armádu, která dokáže nájezdníkům čelit.

Jestliže nemáme možnost se na několik hodin připojit k internetu, musíme provést akci před odchodem od počítače. Ráno před odchodem se připojit na malou chvíli k internetu může každý. Večer si proto nejprve vyhledáme volnou oázu, nejlépe s minimem zvířat a přes shromaždiště otestujeme, jak dlouho bude jízdě trvat cesta. Poznamenáme si souřadnice cíle a ráno vyšleme jednotky k cíli jako loupežný útok, aby se vrátily do vesnice, když se hráč vrací právě domů z práce. Jen je potřeba překontrolovat, zdali je oáza stále bez zvířat.

Pokud je vyhlédnutá oáza blízko a jízda by dorazila zpět příliš brzy, lze do výpravy přidat 1 pěší jednotku, což jízdu zpomalí. Někdy se ale stane, že za dobu cesty se v oáze objeví divoká zvířata. Pak pravděpodobně dojde ke ztrátám. Záleží tedy na míře rizika, které chceme podstoupit a co je pro naší armádu větší hrozba. Je ale lepší přijít o pár jednotek v oáze, než o celou ofenzivní jízdu při nečekaném útoku nepřítele na své město

Kdo může sledovat dění ve své vesnici neustále, má o dost jednodušší práci, protože může rychle pohybovat armádou, třeba do sousední oázy, vesnice spoluhráče z aliance nebo provést útok na malou vesnici Natarů bez obrany, což je dobré nejprve ověřit špehováním pomocí zvědů.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2023 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání