Dnes je sobota 25. května 2024, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » Strategie » Goodgame Empire

Goodgame Empire

Publikováno: 6. 9. 2015

Příznivci strategií si mohou zahrát další hru z tohoto žánru. Goodgame Empire je strategická online hra, která je k dispozici zdarma a potřebujeme k jejímu hraní internetový prohlížeč. Po nutné registraci a její potvrzení přes aktivační e-mail se ihned dostaneme k hraní. Hned v úvodu čeká hráče malý průvodce tím nejzákladnějším, co bude nejčastěji používat. Jsou to zejména stavění budov a útočení na nepřítele.

Budování ekonomiky

Stejně jako v jiných strategiích, ani v Goodgame Empire nesmíme podcenit sílu ekonomiky. Těžíme zde dřevo, kamení, produkujeme jídlo, bez kterého by lidé v hradu začali umírat. A na získávání zlata tu máme výběrčího daní, který získává zlaťáky od občanů panství. Musíme ho však neustále posílat peníze vybírat. Výběrčího nalezneme po najetí na měšec v pravém spodním rohu. Pokud jsme u počítače, lze ho pravidelně vysílat po desetiminutových intervalech. Jestliže však chceme jít od počítače pryč na několik hodin, lze zvolit vybírání třeba po dobu 3 hodin. Zaplatíme za to sice zlaté, ale zato máme jistotu, že nám zlaťáky budou přibývat i v naší nepřítomnosti.

Nejprve však musíme zabezpečit přísun tří základních surovin. Pro získávání dřeva postavíme kliknutím na tlačítko postavit v dolním menu stanoviště dřevorubce. Poté kamenolom a třetí v pořadí farmu. Tyto stanoviště musíme při postupu na vyšší úrovně vylepšovat, jinak by nestačily pokrýt potřeby panství. Zlepšení budov se provádí kliknutím na konkrétní budovu a nahoře vidíme šipku. Jestliže je zelená, lze budovu vylepšit, pokud ne, musíme počkat na postup určité úrovně, která dovolí vylepšení.

Armáda a více místa v hradu

Abychom se mohli bránit potřebujeme také vojenské budovy. Postavíme si postupně kasárny, stáje nebo budovu na obléhací zbraně. Pro získání vojáků klikneme na tlačítko vojenské a volbu verbovat v dolním menu. Zde si pak naklikáme vojáky, které potřebujeme a zaplatíme za ně požadované suroviny. Čím více vojáků máme, tím více musíme produkovat jídla, aby nám neumřeli.

Pro rozšíření hradních zdí je potřeba přejít do režimu stavění ve spodním menu a poté nalezneme u hradeb šipky. Na každou stranu pak lze obvodové zdi posunout, za což zaplatíme poplatek a musíme také čekat na dosažení požadované úrovně, což je napsáno u budovy či hradby. Když máme své panství připravené, můžeme se podívat na světovou mapu. Dostaneme se na ní kliknutím na ikonu světa ve spodním menu. Jestliže chceme zpět do hradu, klikneme na ikonu hradu ve spodním menu, která se střídá s ikonou světa, a to podle toho, kde se zrovna nacházíme.

Spolupráce hráčů

Hra nabízí možnost spolupráce s ostatními hráči a z tohoto důvodu je vhodné vstoupit do nějaké aliance. Aliance nabízí např. lepší ochranu proti nepřátelům a pomoc při vojenských akcích, případně obchodování. Hra je poměrně pestrá a lze zde plnit i jiné úkoly, než pouhé napadání ostatních hráčů. Při útočení lze díky rozložení vojska použít strategie. Velitele pak lze vybavit předměty, které výrazně zlepšují schopnosti útočícího vojska. Tyto předměty hráči získávají například za dobývání hradů loupeživých baronů, což nejsou hráči a tak lze získávat kořist, aniž bychom ze začátku provokovali online hráče, kteří by pak zcela jistě zaútočili i na náš hrad.

Na rychlejší postup slouží rubíny

I v Goodgame Empire existuje možnost zaplatit si bonusové služby. Kupují se zde tzv. rubíny, díky kterým lze rychle stavět či si koupit vojsko. Zaplatit za rubíny lze pomoci bankovního převodu, karty či přes mobilní telefon. Sice to není nutné, ale jestliže chceme postupovat rychle, zejména u vylepšení, kde trvá výzkum příliš dlouho, vyplatí se nějaké rubíny mít v zásobě. Kombinace útočných i obraných jednotek, obléhacích zbraní, taktiky při útocích, používání zvědů, vylepšování útočných i obraných schopností, plnění denních úkolů, rozšiřování své říše, spolupráce s dalšími hráči, to vše jsou důvody, proč si hráči tuto strategii můžou zahrát. Přidejte se k moha jiným hráčům, které naleznete na rozsáhlé mapě a spolupracujte a zároveň bojujte s hradními pány v Goodgame Empire.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání