Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Akční hry » Far Cry 3 - akce a dobrodružství na ostrově - recenze

Far Cry 3 - akce a dobrodružství na ostrově - recenze

Publikováno: 15. 4. 2018

Jedná se o třetí pokračování úspěšné akční série Far Cry od Ubisoft Montreal. Tentokrát se ponoříme do děje na tropické ostrovy Rook Islands v pacifickém oceánu, kde na nás čeká spousta nebezpečí. Náš hlavní hrdina ve Far Cry 3 se jmenuje Jason Brody který bude muset udělat vše pro to, aby našel své přátelé s mladším bratrem, kteří byli uneseni piráty ostrova a pomstil smrt svého staršího bratra, což nebude tak jednoduché vzhledem k armádě hlavního záporáka Hoyta Volkera a jeho pravou rukou Vaase Montenegra.

Asi úplně to nejlepší, co hra Far Cry 3 nabízí, je otevřená mapa, po které se můžete vydat, kam se vám zachce. Není hned nutné plnit všechny hlavní úkoly za sebou. Mezi hlavními úkoly můžete plnit i vedlejší úkoly, jako např. Zakázky, kdy je nutné někoho zneškodnit, lov vzácných zvířat, pomáhání vesničanům apod.

Je zde velký arzenál zbraní, ze kterého si snad každý musí vybrat. Zbraně lze kupovat u obchodníka ve vesničkách, a nebo se vám zpřístupní zdarma za deaktivaci nepřátelských vysílacích věží.

Mapa je rozdělena do dvou ostrovů s tím, že na ten druhý se dostanete postupem hlavních úkolů, kde se také vyskytuje už zmíněný Hoyt. Vysílací věže je nutné deaktivovat i z toho důvodu, že si tím objevujete mapu a vše je potom hned přehlednější.

Dále tu máme tábory nepřátel, které můžete obsadit dvěma způsoby. Buď je možné tábor obsadit zcela potichu bez odhalení nebo tam prostě vlítnete a všechny postřílíte. Takovým postupem už ale riskujete, že nepřátelé mohou zavolat posily.

Pohyb po ostrově není vůbec obtížný. Buď jdete pěšky, nebo se projedete autem. Pokud vás už omrzí sledování překrásné krajiny či spěcháte, je zde možnost používat rychlé cestování.

Krásnou funkcí ve hře je zdokonalení si např. sumek na munici, pouzder na zbraně či granáty apod. To vše lze vylepšit lovením příslušné zvěře. Jaké zvíře ulovit? To se vám zobrazí u předmětu, který chcete vylepšit.

Léčíte se pomocí injekcí nebo první pomoci. Injekce je možné vyrobit z jednotlivých lístků květin, které si můžete natrhat a nejedná se pouze o léčivé injekce, ale např. i o ty, co vám umožní rychleji sprintovat či vám zlepší lovecké smysly.

Základem Far Cry 3 je vylepšovat postavu pomocí dovedností. Ty jsou rozděleny do tří stromů a to na: volavku - zaměřuje se na dlouhý dosah střel a mobilitu.
žraloka - zaměřuje se na útok a léčení
pavouka - zaměřuje se na likvidace a přežívání

Celkový dojem

Hra Far Cry 3 je po grafické stránce zpracovaná na jedničku. Co se týče příběhu, není co vytknout. Spolu s překrásnou krajinou vše působí naprosto pozitivně. Velmi povedené je ozvučení zbraní a také soundtrack byl špičkový. Hlavní linka vám zabere cca 15 hodin. Pokud chcete dělat naprosto vše, děj bude trvat o něco déle. Hra Far Cry 3 by rozhodně neměla chybět mezi vaší sbírkou. Dá se říci, že je přelomovou hrou v sérii a zážitek z hraní rozhodně stojí za to.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání