Dnes je pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

  Gamespecial.cz » Strategie » Ekonomika v Goodgame Empire

Ekonomika v Goodgame Empire

Publikováno: 13. 9. 2015

V Goodgame Empire je důležitá ekonomika, podobně jako v jiných strategických hrách. Abychom ji v této hře dobře nastartovali, je nutné nejprve postoupit na úroveň, která umožňuje vylepšení hospodářských budov. Teprve poté si vybudujeme armádu. Pokud bychom to udělali opačně, budeme mít problém rozjet ekonomiku na vyšší úroveň. Nejprve tedy postavíme tři základní stavby produkující suroviny. To jsou kamenolom, dřevorubec a farma. Pokud na ně klikneme, na vrchní části kruhu vidíme šipku. Pokud je zelená, ihned vylepšíme budovu, která pak bude produkovat více surovin a podpoří tak ekonomiku. V Goodgame Empire je pak taková zvláštnost. Jestliže postavíme více obytných budov, musíme k nim stavět i okrasné prvky. Ty nalezneme ve spodní části menu v možnosti postavit a z výběru nahoře zvolíme položku okrasný prvek. Mají za úkol zvýšit veřejný pořádek a zvýšit produkci ekonomických staveb. Jestliže ve městě chybí. Může to vyvolat až nepokoje a zhoršit výkonnost hospodářství.

Od levelu 10 lze postavit další podpůrné ekonomické budovy, jako pekárna, která snižuje potřebu jídla vojáku a pila, jenž zvýší produkci dřevorubců. Od úrovně 11 dále postavíme mlýn a kameníka. Zejména u produkce jídla potřebujeme zvýšit produkci, a to zvláště v případě, pokud máme větší armádu. V opačném případě hrozí umírání jednotek hladem. Čím dříve postavíme ekonomické budovy a zvýšíme jejich úroveň, tím dříve můžeme zlepšovat další části naší říše a účinně bojovat proti loupeživým baronům i ostatním hráčům. Mezi důležité budovy patří také sklad, který umožní uložit více surovin do zásob. Pozor bychom si měli dávat na výkonnost ekonomických staveb, který souvisí s jejich počtem. Na plný výkon může v hradu fungovat pouze omezený počet od každé hospodářské budovy. To vidíme např. nad farmou. Jestliže pracuje na plný výkon, vidíme po najetí myší nad budovu. Např. u prvních třech farem vidíme výkon 100 %. Ale u dalších vystavěných se jejich výkon snižuje a např. u šesté je výkon ani ne poloviční. Podpořit ekonomiku lze i vystavěním tržiště, díky kterému lze obchodovat s ostatními hráči.

Dalším způsobem, jak vylepšit chod ekonomiky, je postavit výzkumnou věž. Ta se objeví automaticky v úkolech, kdy nám služby nabídne vědec. Ve věži pak zvolíme nejprve vylepšení hospodářských budov. Klikneme na hospodářský výzkum a provedeme výzkum umožňující lepší produkci surovin. Vylepšení však lze využít až od úrovně 39, kdy dosáhneme u věže druhé úrovně. Do té doby potřebujeme postupovat ve hře tak, aby nám stačili ekonomické zdroje z běžného vylepšení. Pro doplňování zdrojů dost pomáhá i plnění úkolů, které se objevují na pravé straně v dolní části obrazovky. A samozřejmě si lze přilepšit i útočením na hrady loupeživých baronů, nebo při různých akcích (nejsou aktivní stále), jako útočení na nomádské tábory či cizí hradní pány z jiných serverů nebo i bojováním proti hráčům na mapě. Ty nám to ale, oproti počítačovým protivníkům, mohou také pěkně vrátit. Takže nejprve musíme promyslet, zdali jsme dost silní, jestliže se chystáme zaútočit proti online hráči.

Hráči by neměli zapomínat postavit i úkryt, který ochrání zdroje před hráči, kteří chtějí získat naše suroviny. Jestliže chceme úkryt postavit, zvolíme ve spodním menu volbu postavit, vybereme složku vojenské a zde nalezneme možnost vybudovat úkryt. Tato možnost je dostupná od úrovně 8.

Diskuse k článku (1)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání