Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Sportovní hry » Dirt 3

Dirt 3

Publikováno: 17. 7. 2014

Rally závody jsou velmi populární. Nikoho proto nemůže překvapit, že tento motoristický sport má mnoho příznivců u hráčů počítačových her. Titulů z tohoto žánru je více. Mezi tento žánr patří Dirt3. Nejvíce bude hráče zajímat seriál závodu Dirt Tour.

Za každý závod se získávají body a čím lepší umístění dosáhneme, tím více jich získáme a zároveň se nám poté otvírají další úrovně a závody. Zklamán bude ten, kdo čeká seriál závodů rally. Jsou zde totiž i okruhové soutěže s nejrůznějšími modely automobilů, rally cross, ale nejvíce rozporuplné dovednostní soutěže, které leckterého hráče mohou otrávit. Na druhou stranu jsou zde i velmi povedené závody rally z Finska nebo z Keni. Připojit se lze i do multiplayeru.

Lepší s volantem

Jestliže chceme maximalizovat požitek z jízdy ve hře, použijeme k ovládání volant. Hrát pomocí klávesnice jde také, ale teprve s volantem má hra tu správnou atmosféru. Nemusíme kupovat nic drahého. I obyčejný za pár korun udělá dobrou službu. Při nastavení kamery pro pohled zevnitř vozu a připojení pomocí HDMI k velké obrazovce se má hráč opravdu na co těšit. Kamera jde nastavit jak z pohledu z vozu, tak i na pohled přímo na automobil a je jen na hráčově rozhodnutí, který pohled mu více vyhovuje. Občas potřebujeme přejít ze hry do Windows a k tomu použijeme klávesy alt+tab. Při přechodu zpět do hry však stále vidíme okno Windows. K odstranění problému pomůže kombinace kláves alt+enter.

Jak vyhrát? Důležité je jet naplno a zároveň se udržet na trati bez havárie a kolizí. To se sice lehce řekne, ale hůře realizuje. Při nastavení na lehčí obtížnost, sledování zelené čáry na trati a trochu trénování, se ke stupňům vítězů dopracuje zanedlouho každý. Pokud ale chcete vyhrávat, musíte jet opravdu nadoraz a šlapat na plyn opravdu maximálně, ale zároveň využívat v zatáčkách brzdy. I zde výrazně pomůže volant.

Závěrem

Povedená grafika, rally závody jsou pěkné, ale krátké. Okruhové závody příliš nenadchly, i když lze připustit, že někomu mohou vyhovovat. Dovednostní soutěže by ve hře nemusely být vůbec. Kdyby byl ve hře seriál mistrovství světa v rally, hra by minimálně o řád stoupla, protože potenciál na to skutečně má. Lze jen doufat, že v pokračování již nějaký formát šampionátu bude, protože jinak hra rychle omrzí. Hraní s volantem herní prožitek znásobí.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání