Dnes je sobota 25. května 2019, svátek má Viola

  Gamespecial.cz » Akční hry » Kleště a šroubovák – užitečné nástroje ve hře Thief 4

Kleště a šroubovák – užitečné nástroje ve hře Thief 4

Publikováno: 26. 8. 2014

Abychom mohli využívat schopnosti zloděje Garretta na maximum, musíme mu obstarat vybavení, které mu umožní se dostat do budov nepozorovaně, na více míst a neutrpět u toho zranění a když to bude možné, odnést si více pokladů, peněz a cenných věcí. K tomu nám pomohou šroubovák a štípací kleště. Na první pohled bezcenné nástroje mají ve hře Thief 4 poměrně důležitou roli. Šroubovákem si lze odmontovat mříže a štípacími kleštěmi deaktivovat pasti.

Zatímco šroubovák se používá jednoduše klávesou E, u kleští použijeme schopnost soustředění (klávesa F). Potřebujeme totiž nejprve zjistit, kde se past deaktivuje. Při soustředění vidíme, kde jsou pasti (červeně označené) a kam vedou kabely. Musíme však zvolit cestu, aby nás pasti nezasáhly dříve, než je deaktivujeme. Obvykle jdou nějakým způsobem obejít a dostat se k zařízení, které musíme zničit. U skříňky pak už stačí opět použít klávesu E.

Ačkoliv se většinou lze bez tohoto vybavení obejít, je vhodné si šroubovák a kleště co nejdříve opatřit. Koupit předměty můžeme u obchodníka na Kamenném trhu – Náměstí u Hodinové věže (hledat symbol obchodníka na mapě – celá mapa se vyvolá klávesou F1 a volbou mapa). Hra bude s plnou výbavou zábavnější a třeba v bonusové misi Bankovní loupež se však bez kleští a šroubováku již neobejdeme.

Diskuse k článku (0)

Přečtěte si další články o hrách

Copyright © 2013 - 2019 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání