Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Akční hry » Battlefield 3

Battlefield 3

Publikováno: 17. 7. 2014

Akční hry patří mezi oblíbené a hodně příznivců stříleček hraje některou z her série Battlefield. Velký posun v grafice a efektech je spojen s Battlefield 3. Uživatelé zde mohou pozorovat detaily, které do té doby nebyly u her často k vidění. Realistické prostředí, svištění střel, ohlušující výbuchy. Atmosféra nás jednoduše vtáhne do děje. Ten se odehrává na blízkém východě a kromě samotného boje v americké armádě musíme odhalit plány teroristů, kteří chtějí zaútočit v některém západním městě. Jako správný hrdina musíte tyto plány odhalit, a k tomu ještě nebezpečné teroristy zneškodnit. K tomu nám pomůže široká výzbroj a také technika.

Ovládání techniky

V battlefield 3 můžeme ovládat i těžké zbraně jako letadlo nebo tank. Zatímco v letadle bude v jedné z misí úkolem především likvidace nepřátelských letadel a navádění raket na cíl, u tanku budeme i řídit, zaměřovat nepřátelské jednotky a střílet z kulometu a kanonu. U tanku je ovládání poměrně jednoduché. Pohybově je to stejné jako u ovládání vojáků, WSAD – dopředu, dozadu, doleva a doprava, výběr 1 a 2 jsou kulomet a kanon a levé tlačítko myši je střelba. Použít lze i termovizi pomocí tlačítka C. V letadle bude ve vzdušných soubojích důležité střídat tlačítko 1 pro kanon, tlačítko dvě pro rakety a tlačítko x pro světlice. Levým tlačítkem myši pak bude potřeba při zaměření cíle střílet. Poté přejdeme na navádění cílů pomocí vyhledávání, tlačítko 1 budou rakety harm a pravým tlačítkem myši si přiblížíme cíl pro zneškodnění. Nakonec si pomocí infra (C) budou vyhledávat stíhačky, které se budou pokoušet vzlétnout, ale vy jim v tom musíte zabránit. Instrukce jsou při zadávaných úkolech srozumitelné a neměly by dělat nikomu problémy. Pro české hráče jsou výhodou české titulky ve hře.

Ovládání hry je podobné jako u jiných stříleček. Pohyb se provádí klávesami W, S, A, D, R pro nabíjení, E interakce, X přikrčení, Y zalehnutí, levý shift – sprint. V boji je potřeba využívat hojně tlačítka přikrčení, zalehnutí a využívat úkrytů, protože jinak bufete často umírat. Výběr zbraní je na na číselných klávesách a střelba je umístěna na myši. Změna kláves je možná dle požadavku uživatele v příslušné položce menu. Využít lze i zapojení gamepadu, takže kdo je na něj zvyklý, může ho ve hře také použít. Co se však spíše nepovedlo, bylo málo fantazie při soubojích. Klikat pouze na myš nebo mačkat klávesu mezerník není přeci jen to, co by si opravdový hráč představoval. Mohlo zde být třeba nenápadné přiblížení k nepříteli a zneškodnění, třeba i více způsoby.

Potřeba výkonné PC

Doporučuje se dvoujádrový procesor 2,4 Ghz, 2 GB RAM, grafickou kartu podporující DirectX 10 s 512 MB RAM a 20 GB na pevném disku. Operační paměť je výhodnější přidat alespoň na 4 GB, kdo nechce mít potíže v multiplayeru, tak raději 8 GB. Na single player 4 GB bohatě stačí.

Ukládání hry soubory se save nalezneme v adresáři documents/battlefield 3 /settings/. Nevýhodou je nemožnost si ukládat pozice kde potřebuji. Hra se totiž ukládá automaticky v určitých bodech a tak je nutné dávat větší pozor, aby vás v klíčový moment nepřítel nezasáhl. K tomu je potřeba se krýt, zejména pomocí kláves x pro přikrčení a y pro zalehnutí. Samozřejmostí je schovávat se za překážky, zdi a v dalších úkrytech, kde bude obtížnější mě zasáhnout.

Kdo si chce pořídit záznam z této hry, může využít programu open broadcaster software a jestliže někomu stačí screenshoty, stačí stisknout tlačítko středníku (také tilda), které se nachází nad tlačítkem Tab a do konzole vepsat Screenshot.Render a potvrdit tlačítkem Enter. Screensthost se uloží do adresáře documents/battlefield 3/screenshots/.

Pokud jde o zhodnocení hry, tak Battlefield 3 lze zařadit mezi ty úspěšné hry, u které se hráč zcela jistě pobaví, a to o to víc, zdali je příznivcem akčních her. Zoufat by si mohli snad jen ti, kteří mají starší počítač. Naštěstí jsou i herní počítače dnes už finančně dostupné a nějaký ten dvoujádrový kousek umožnující hrát akce v single playeru nebo mise v multiplayeru může každý. A u Battlefield 3 si zcela jistě přijdete na své.

Diskuse k článku (0)

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání