Dnes je úterý 25. června 2024, svátek má Ivan

  Gamespecial.cz » Akční hry

Metro 2033 Redux - recenze z postapokalyptické Moskvy

Publikováno: 9. 1. 2022

Akční postapokalyptický příběh v metra v Moskvě. Nebo alespoň z toho, co z něj zbylo. Metro 2033 Redux rozhodně není tím místem, kde by chtěl někdo žít. A přesně na takové místo nás tato hra zavede. Po jaderné apokalypse se zbytek civilizace uchýlil do metra a snaží se přežít. V cestě jim stojí neobyvatelný povrch, kde je radioaktivita a nedá se tam dýchat a navíc se zbytek civilizace musí vypořádat s mutanty. Krom těchto zásadních problému se ale, jak už to tak mezi lidmi bývá, odehrávají i boje mezi znepřátelenými skupinami lidí, mezi kterými jsou nejnebezpečnější skupiny fašistů, komunistů a nejrůznějších banditů.

Diskuse k článku (0)

Technické zbraně v Cyberpunk 2077

Publikováno: 10. 8. 2021

Typů zbraní je ve hře Cyberpunk 2077 docela dost. Zajímavou skupinou jsou technické zbraně. Dokáží něco, co s jinými nejde dělat. Můžeme totiž zneškodnit nepřátele, aniž bychom jim stáli tváří v tvář. Jakým způsobem je používat?

Diskuse k článku (0)

Ovládání Cyberpunk 2077

Publikováno: 6. 8. 2021

Ve hře Cyberpunk 2077 budeme vylepšovat a používat hned několik oblastí. Zvolit si musíme některý typ zbraní, schopnosti pro pohyb, výrobu předmětů, způsob boje a aby toho nebylo málo, tak zde máme i kyberware. To jsou části těla, které na nás implantují tzv. rozparovači. Pro boj tak máme k dispozici jak zbraně a různě vylepšeného oblečení, tak i možnost využívat hackerských schopností. Na první pohled se tedy zdá, že Cyberpunk 2077 nebude tak lehké ovládat. Opak je však pravdou a ovládání je poměrně jednoduché a podle mých zkušeností jsem nemusel ani klávesy měnit, protože to nebylo potřeba.

Diskuse k článku (0)

Cyberpunk 2077 - recenze života v Night City

Publikováno: 20. 7. 2021

Cyberpunk 2077 byl jednou z nejočekávanějších her. Těšili se na něj prakticky všichni. Místo diskuse, jak je hra perfektní, se však spíše objevovaly stížnosti na technický stav hry. Některé platformy to bohužel odnesly více. Verze na PC takové problémy neměla a tak se hráči PC verze mohli ponořit do hry mnohem dříve, než třeba hráči vlastnící PlayStation 4. Pokud ale nebudeme hledět na chyby a bugy, pak se nám do rukou dostane diamant, byť ještě ne úplně vybroušený. Co se ale týká verze pro PC, tak musím říct, že po dobu hraní jsem nenarazil na problém, který by mě jakkoliv omezoval.

Diskuse k článku (0)

Metro Exodus recenze – Prospěl hře lehčí open world či ne?

Publikováno: 4. 3. 2019

Jedná se o třetí díl známé herní série Metro, která je inspirovaná knižní předlohou od Dmitry Glukhovského. Takže ano tento díl čistě navazuje na události minulích dílů. Děj se odehrává na povrchu Ruska, který je zničen po událostech jaderné války. Tentokrát se náš hlavní hrdina Arťom spolu se svými přáteli nebude pohybovat pouze mezi temnými stanicemi metra ba naopak společně budete prozkoumávat kontinent, kde se postupně mezi jednotlivými kapitolami vystřídají roční období.

Diskuse k článku (0)

Far cry 5 recenze - překoná předešlé díly?

Publikováno: 10. 2. 2019

Akční série Far Cry pokračuje už 5 dílem. Tentokrát se děj bude odehrávat ve státě Montana. To je skutečný stát, ale my se podíváme do smyšlené oblasti Hope Country. A nebyla by to pořádná zábava, kdyby tu nebyl nějaký ten nepřítel. Naštěstí v tomto příběhu se objeví také. Ohrožovat svobodu zde budou fanatici, které vede Joseph Seed.

Diskuse k článku (0)

Far Cry 3 - akce a dobrodružství na ostrově - recenze

Publikováno: 15. 4. 2018

Jedná se o třetí pokračování úspěšné akční série Far Cry od Ubisoft Montreal. Tentokrát se ponoříme do děje na tropické ostrovy Rook Islands v pacifickém oceánu, kde na nás čeká spousta nebezpečí. Náš hlavní hrdina ve Far Cry 3 se jmenuje Jason Brody který bude muset udělat vše pro to, aby našel své přátelé s mladším bratrem, kteří byli uneseni piráty ostrova a pomstil smrt svého staršího bratra, což nebude tak jednoduché vzhledem k armádě hlavního záporáka Hoyta Volkera a jeho pravou rukou Vaase Montenegra.

Diskuse k článku (0)

Save – kde je nalézt ve hře Thief 4

Publikováno: 29. 12. 2015

U zatím posledního dílu hry Thief, někdy označovaný řadovým číslem 4, se ukládají pozice (save) na serveru steam, podobně jako u dalších her na této platformě. Pokud si však chceme odehrané pozice uložit a spoléhat se na svoji zálohu, protože zálohovat data by se měla vždy na více míst, musíme znát adresář, kam se pozice ukládají v našem počítači.

Diskuse k článku (0)

World of Tanks - tankové bitvy v online hře zdarma

Publikováno: 30. 11. 2015

Jestliže má někdo v oblibě hry z válečného prostředí, pak určitě slyšel o hře World of Tanks. Jde o bitvy tanků mezi týmy, které mohou být náhodné nebo organizované. World of Tanks lze hrát zcela zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a po vyplnění potřebných údajů, potvrzení přihlášení a stažení několika GB dat, lze již bojovat v bitvách s tisíci online hráči z celého světa. Do jaké skupiny lze zařadit World of Tanks. Je prezentovaná jako akční MMO hra, s prvky stříleček (ve hře hlavní náplň), RPG (výzkum a postup při získávání tanků) a strategie (bez taktiky do boje raději nechoďte).

Diskuse k článku (0)

Jak vylepšit a ovládat šperhák ve hře Thief 4

Publikováno: 5. 1. 2015

Šperhák patří ve hře Thief 4 k základnímu vybavení. Bez něj by Garrett moc úkolů nesplnil. Naučit se ho ovládat je docela důležité. Někdy totiž potřebujeme otevřít zámek rychle kvůli procházejícím hlídkám, kterým by se asi nelíbilo, že před nimi nezákonně otvíráte zámek. Použití je jednoduché. Přistoupíme ke dveřím a stiskneme klávesu E. Objeví se šperhák a několik prázdných kroužků. Pohybujeme myší a jakmile se kroužek vyplní bílou barvou, stiskneme klávesu E. Postup provádíme do té doby, dokud nejsou vyplněny všechny kroužky, což znamená, že zámek je otevřen.

Diskuse k článku (0)

1 2

Copyright © 2013 - 2024 Gamespecial.cz - Kontakt - Podmínky užívání